• facebook
 • rss
 • Kształtują koncepcję życia

  Jędrzej Rams Jędrzej Rams

  dodane 26.09.2017 14:35

  Katolicka szkoła w Legnicy rozpoczęła remont przyszłej siedziby.

  Na konferencji prasowej ks. Bronisław Kryłowski, dyrektor Niepublicznej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. św. Rodziny w Legnicy, przedstawił informację odnośnie rozpoczętego remontu budynku jego szkoły, znajdującego się przy ul. Tarasa Szewczenki. Obecnie placówka korzysta z pomieszczeń w jednym ze skrzydeł technikum samochodowego przy ul. Słubickiej. Remont wspomnianego budynku zmieni tę sytuację.

  - Szkołę założyłem z myślą o Kościele. Mam wizję wychowania dzieci, by w przyszłości byli dobrymi katolikami, matkami i ojcami. Cieszę się, że będziemy mieli własny budynek. Jestem bardzo wdzięczny dyrekcji szkoły samochodowej, od której od początku wynajmujemy pomieszczenia, okazywali nam wielką pomoc, ale przychodzi czas na własny budynek - mówi ks. Bronisław Kryłowski.

  Aby marzenia mogły zostać zrealizowane, parafia, podmiot prowadzący szkołę, przygotowała i złożyła wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego o dofinansowanie remontu. Koszt oszacowano na prawie 6,2 mln zł. Urząd przychylił się do prośby i dołoży 3,6 mln zł.

  W ramach prac obecny budynek zostanie zaadaptowany na cele edukacyjne m.in. powstanie sala gimnastyczna. Prace już trwają. Według planów zakończą się za rok. Pierwsi uczniowie powinni pojawić się w połowie roku szkolnego 2018/2019. Według planów dyrekcji w nowym budynków przybędzie na tyle miejsca, by mogło się tam kształcić aż 252 uczniów.

  Tutaj za rok będzie okazała szkoła katolicka   Tutaj za rok będzie okazała szkoła katolicka Jędrzej Rams /Foto Gość

  Podczas konferencji prasowej głos zabrał biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski. - Chrześcijaństwo to jest sprawa koncepcji życia. Potrzebuje to odpowiedniej informacji i kształtowania mentalności. Ważne jest wykształcenie i formacja duchowa. Po to, by być w świecie, który poznał Jezusa Chrystusa, żyje w Jego mocy i w świetle Jego nauczania, Jego tajemnicy. Zadaniem Kościoła jest promocja tej prawdy w ten sposób, żeby otaczała życie ludzkie. Szczególnie ważne jest wychowanie dzieci i młodzieży. Dlatego Kościół był mecenasem kształcenia, wszelkich szkół. Obecnie możemy takie szkoły prowadzić. To okazja, by głosić prawdę. I skoro istnieje możliwość, by tę szkołę rozbudować, chcemy z niej skorzystać. Dobrze, że w świecie, który ma swoją ideologię, istnieje szkoła o profilu chrześcijańskim - mówił bp Zbigniew Kiernikowski.

  Obecnie w naszej diecezji działa 9 szkół katolickich, które prowadzi 6 podmiotów, parafii oraz stowarzyszeń.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół