• facebook
 • rss
 • Wniosków więcej niż przed rokiem

  Roman Tomczak Roman Tomczak

  dodane 20.09.2017 19:41

  Do organów gmin na terenie Jeleniej Góry i Legnicy do połowy września wpłynęło ponad 8 tys. wniosków o świadczenie wychowawcze "Rodzina 500 Plus". Decyzji wydano jedynie 3,5 tys.

  Do 15 września na terenie całego województwa dolnośląskiego złożono w sumie ponad 156 tys. wniosków o przyznanie świadczenia z programu "Rodzina 500 Plus".

  Na tej podstawie wydano już 51 tys. 994 decyzje. To mniej niż jedna trzecia złożonych wniosków. Najwięcej poprawnie złożonych i zakwalifikowanych wniosków było we Wrocławiu (8095). W Jeleniej Górze na ogólną liczbę 3369 złożonych wniosków decyzji wydano jedynie 1170.

  Nieco lepiej było w Legnicy, gdzie wpłynęło 4798 wniosków, a przyznano 2314 decyzji. Nie oznacza to jednak, że pozostali nie otrzymają świadczenia.

  - Od 1 sierpnia, dnia w którym rozpoczęliśmy przyjmowanie wniosków, wpłynęła ich do nas rekordowa liczba. Trzeba je teraz szczegółowo zweryfikować. Staramy się, żeby zakończyć tę weryfikację we wrześniu, ale jeśli świadczenie zostanie przyznane w październiku, to z wyrównaniem za poprzedni miesiąc - zapewnia Ewa Sułek, kierownik Działu Świadczeń Rodzinnych w legnickim MOPS.

  Spora liczba wniosków oraz błędy popełniane przez wnioskodawców, spowodowane m. in. zmianami w ustawie o zasądzaniu alimentów, w wielu przypadkach komplikuje poprawne wypełnienie wniosku o świadczenie "500 Plus".

  Obecnie w całym województwie dolnośląskim świadczenie wychowawcze "500 Plus" otrzymuje co miesiąc ponad 170 tys. rodzin na prawie 250 tys. dzieci.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół