• facebook
 • rss
 • Ks. Marek Adaszek patronem szkoły

  Jędrzej Rams Jędrzej Rams

  dodane 18.09.2017 15:11

  Biskup Zbigniew Kiernikowski podpisał dekret powołujący diecezjalną szkołę liturgii.

  Zgodnie z informacjami przekazanymi podczas sierpniowego spotkania rejonowego dla księży biskup ordynariusz powołał właśnie diecezjalną szkołę liturgii. Jej dyrektorem mianował ks. dr. Dariusza Pudełkę, a jego zastępczynią ustanowił Irenę Chłopowską. Szkoła otrzymała imię ks. Marka Adaszka.

  W dokumencie erygującym funkcjonowanie DSL biskup wpisał, że zajęcia będą się odbywały raz w miesiącu, przez cały dzień. W programie "będą zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej następujące zagadnienia: Obchody roku liturgicznego, ze szczególnym uwzględnieniem Triduum Paschalnego; Teologia liturgii Eucharystii; Posługi i funkcje liturgiczne; Liturgia godzin.

  Szkoła jest skierowana tylko do osób dorosłych powyżej 20. roku życia. Biskup zaprasza, by z każdej parafii brało udział po kilka osób: (...) Celem DSL jest bowiem nie tylko formacja poszczególnych osób, ale pomoc w kształtowaniu parafialnego zespołu liturgicznego. Dlatego też ważne jest, by z danej parafii uczestniczyły w zajęciach przynajmniej trzy osoby wyznaczone przez Księdza Proboszcza. Czymś naturalnym jest, że w tej formacji - na miarę możliwości - będzie uczestniczył również duszpasterz, który później będzie współpracował z tymi osobami w parafii".

  Więcej informacji można uzyskać w Wydziale Duszpasterskim. Telefon: 76 72 44 111.

  Patronem szkoły został śp. ks. Marek Adaszek, ceniony liturgista i ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy   Patronem szkoły został śp. ks. Marek Adaszek, ceniony liturgista i ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy Jędrzej Rams /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół