• facebook
 • rss
 • Gorąca wiara w Zimnej Wodzie

  Roman Tomczak Roman Tomczak

  dodane 20.08.2017 22:07

  Modlitwa, loteria fantowa, występy zespołów ludowych, słodkości, konkursy i pokaz strażacki. Wszystko po to, aby przybywało materiałów budowlanych na remont lokalnej świątyni. I wiary, że to się uda.

  Po raz siódmy mieszkańcy Zimnej Wody, Bukowny (gdzie jest kościół filialny) i kilku sąsiednich wsi oraz z Lubina i Legnicy, wzięli udział w festynie parafialnym "Silni jednością w Chrystusie".

  Od trzech lat podczas festynu zbierane są datki na trwający remont zabytkowego, XVIII-wiecznego kościoła. Wiele już zrobiono, m. in. remontując wieżę świątyni, na której pojawił się także nowy, działający zegar. Potrzeb jest jednak nadal wiele.

  Zabytkowa świątynia wymaga np. dalszego remontu elewacji. Dlatego trzy lata temu rada Parafialna oraz proboszcz parafii, ks. Andrzej Tomaszewski zdecydowali, że zysk z loterii fantowej czy sprzedaży słodkich ciast podczas festynu, przekazywany będzie na wkład własny, potrzebny do uzyskania wsparcia finansowego z Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu.

  Tegoroczny festyn rozpoczęła Msza św., w której, oprócz mieszkańców Zimnej Wody i parafii pw. Trójcy Świętej, wzięła udział matka Gabriela Kępa, przełożona Zgromadzenia Sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty, przedstawiciele lokalnego samorządu oraz członkowie zespołów ludowych z Proboszczowa, Przybyłowic, Rzeszotar, Zimnej Wody i Bukównej.

  Kościół parafialny w Zimnej Wodzie to barokowa budowla, zbudowana pod koniec XVIII w. w miejscu starszej, wzmiankowanej w 1399 roku. Jest to jednonawowa świątynia z prezbiterium orientowanym na wschód i wieżą od zachodu. Barokowe wyposażenie wnętrza pochodzi z tego samego okresu co świątynia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół