• facebook
 • rss
 • Będą modlić się w obronie życia ludzkiego

  Roman Tomczak Roman Tomczak

  dodane 08.08.2017 10:42

  W lubińskiej parafii pw. św. Jana Sarkandra trwa cykl Mszy św. "O Bożą pomoc w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci". Kolejną zaplanowano na środę, 6 września.

   - Chcemy zaprosić wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy w obronie życia - zachęca Rafał Praszczyk z Lubina, pomysłodawca cyklu Mszy św. w tej intencji. Jak dodaje, inicjatywa ta jest także odpowiedzią na apel ks. Tomasza Kancelarczyka, założyciela Bractwa Małych Stópek.

  - W Radiu Maryja ks. Tomasz niejednokrotnie zachęcał, żeby oprócz zbierania podpisów pod różnymi petycjami czy projektami ustaw, zaangażować się także modlitwą. A najlepsza modlitwą jest Eucharystia - uważa R. Praszczyk.

  Sam jest osobą, której choroba nie pozwala na czynne uczestnictwo w marszach dla życia i innych tego typu przedsięwzięciach. Stąd przyszedł mu do głowy pomysł Mszy świętych "O Bożą pomoc w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci".

  Kolejne Msze św. w tej intencji zaplanowano kolejno na 4 października, 8 listopada i 6 grudnia (pierwsze środy miesiąca) o godz. 18.

  - Pewne zmiany dotyczą listopada, bo pierwsza środa miesiąca przypada 1 listopada w uroczystość Wszystkich Świętych, kiedy Msze odprawiane są według porządku niedzielnego, a w naszej parafii w niedzielę nie ma Mszy o godz. 18, lecz o 20.

  Dlatego Msza św. będzie 8 listopada (w drugą środę miesiąca). Natomiast w grudniu zmianie ulegnie godzina, nie o 18 lecz o 17. Jest troszkę zamieszania, ale jeżeli ktoś będzie chciał się pomodlić, to na pewno nie będzie to dla niego przeszkodą - mówi Rafał Praszczyk, który należy także do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół