Nowy Numer 12/2018 Archiwum

Czym oddychają bolesławianie?

To już nie jest tajemnicą. Przed biurowcem urzędu miasta uruchomiono tablica świetlną, na której prezentowane są informacje o jakości powietrza atmosferycznego w mieście.

Tablica prezentuje dane o zanieczyszczeniach powietrza, zbierane z automatycznych stacji pomiarowych wojewódzkiego inspektora ochrony środowiska.

Na tablicy prezentowane są informacje o aktualnej ocenie jakości powietrza, podawanej na podstawie sumy wskaźników zanieczyszczenia powietrza.

- Określany jest on na podstawie bieżących stężeń jednogodzinnych czterech zanieczyszczeń: dwutlenku azotu, pyłu zawieszonego PM10 oraz ozonu troposferycznego - informuje Agnieszka Gergont, rzeczniczka prezydenta Bolesławca.

Jak dodaje, głównym celem prezentowania oceny jakości powietrza w postaci emotikonek, jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem zanieczyszczenia powietrza i jego źródła.

- Przez to pojawia się także możliwość polepszenia jakości powietrza przez zmniejszenie emisji zanieczyszczeń - uważa.

Dane pomiarowe ze stacji pomiarowej pod urzędem miasta są stale udostępniane na stronie internetowej miasta w zakładce „Jakość powietrza w Bolesławcu”.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy