Nowy numer 21/2018 Archiwum

"Zostałem tu obdarowany spojrzeniem Matki"

Legnickich pielgrzymów powitał w Żorawinie ks. Marian Janus, konsultor Rady ds. migracji, turystyki i pielgrzymek KEP.

- Wyruszyliście kilka dni temu na pątniczy szlak, którego celem jest Jasna Góra. Wyruszyliście, aby nieść orędzie miłości Chrystusa i wspólnie przeżyć przygotowanie jubileuszu 300-lecia koronacji jasnogórskiego wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej. Zdążacie szlakiem pątniczym drogami polskich miast i wsi. Szlakiem polskich diecezji i parafii, aby pokłonić się na Jasnej Górze naszej Matce. (...)

Na szlaku pątniczym chcemy dać się zobaczyć Maryi, złożyć Jej duchowy dar i wziąć Maryję do siebie. Staramy się na trasie pielgrzymki przeżyć spotkanie z Maryją, jak papież Franciszek w czasie swojej pielgrzymki na Jasną Górę, kiedy powiedział: "Zostałem tu obdarowany spojrzeniem Matki". (...)

Byśmy doświadczyli tego spojrzenia Matki i stali się żywą koroną Maryi, podejmujemy na szlaku pątniczym tegoroczne hasło duszpasterskie w naszej ojczyźnie "Idźcie i głoście" oraz polecenie Matki Pana Jezusa z Kany Galilejskiej: "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie". To polecenie od 635 lat nieustannie powtarza nam Matka Boża na Jasnej Górze, w Kanie naszego narodu - mówił do legnickich pielgrzymów ks. Marian Janus.

« 1 »
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie...