• facebook
 • rss
 • Workation ma się ku końcowi

  Roman Tomczak Roman Tomczak

  dodane 01.08.2017 10:38

  Młodzież z kilku europejskich krajów przez kilka tygodni pracowała na terenie byłego niemieckiego obozu dla jeńców wojennych.

  Młodzi ludzie z Polski, Niemiec i Włoch pracowali w grupach w ramach trzech warsztatów: archeologicznego, metalowego oraz zajmującego się pielęgnacją terenu byłego Stalagu VIII A, który obecnie znajduje się w granicach Zgorzelca. jak wyjaśnia Magdalena Zielińska-König ze Stowarzyszenia Meetingpoint Music Messiaen, organizatora Workation, młodzież w ciągu dnia wykonywała prace leśne i porządkowe na terenie byłego obozu.

  - Odbywało się to w miejscach, gdzie wcześniej znajdowały się baraki, przy pomniku oraz na cmentarzu jeńców wojennych. Pracowali, jednocześnie stale poznając historię tego miejsca. Pomogła w tym praca z archeologiem, z którym wspólnie odkrywali fundamenty baraków - informuje.

  - Uczestnicy warsztatów metalowych zapoznawali się z pojedynczymi historiami byłych jeńców obozu aby następnie spróbować przełożyć ich doświadczenia i towarzyszące im uczucia w rzeźbę. W tej twórczej pracy aktywnie wspierał nas będzie artysta Matthias Beier, który oprócz fachowych wskazówek w dziedzinie rzeźby wprowadzi nas w świat muzyki Messiaena - dodaje M. Zielińska-König.

  Wieczory i weekendy młodzież poświęcała m. in. na wspólne gotowanie, znakomity sposób, aby przybliżać sobie kultury krajów, z których pochodzą. W programie znalazły się także ciekawe wycieczki po regionie, spływ pontonem po Nysie Łużyckie czy wycieczka rowerowa nad jezioro. Oficjalne zakończenie Workation 2017 odbędzie się w najbliższy piątek na terenie byłego Stalagu VIII A.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół