• facebook
 • rss
 • Przyszli, by zobaczyć...

  Jędrzej Rams Jędrzej Rams

  dodane 09.07.2017 21:18

  ...jak dobry jest Pan Bóg. A także jak żyje się w seminarium i czy to ich droga życia.

  Od kilku lat na początku wakacji w murach Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej trwa wzmożony ruch. Nie inaczej jest w tym roku, ponieważ do seminarium przyjechało kilkudziesięciu młodych mężczyzn w wieku od końcówki gimnazjum po studentów skończywszy. Trwa bowiem obóz powołaniowy. Młodzi mogą przyglądać się życiu seminarzystów, rozmawiać z przełożonymi czy poznawać kolegów z innych parafii. Wszystko po to, by odpowiedzieć na pytanie, czy droga kapłaństwa to ich droga życia.

  Temu służą spotkania w grupach, gdzie rozważane jest Pismo Święte, są modlitwy, adoracje Najświętszego Sakramentu, wyjazdy w góry, gry sportowe. Były też, rzecz jasna, Eucharystie. W niedzielę przewodniczył jej bp Zbigniew Kiernikowski, ordynariusz diecezji legnickiej.

  Propozycja wakacyjnego kilkudniowego pobytu w wspólnocie seminaryjnej jest podobna do tej, która jest oferowana podczas ferii zimowych. Tutaj jednak bardzo mocno mówi się o powołaniu kapłańskim. Takie nastawienie nie zraża jednak młodych, którzy pojawiają się tutaj regularnie.

  - Jestem po raz 10., wliczając obozy zimowe. – mówi Oskar Nogal z Legnicy. – Podobne są stałe punkty dnia, ale większość jest zupełnie różna – inne hasło, inni ludzie, inne przemyślenia. Wszystko to pozwala na zagłębianie się w Boga i kroczenie za Nim. Czyli to o czym mówił nam dzisiaj biskup Zbigniew – mówi chłopak.

  Niektórzy z uczestników po roku, dwóch, pięciu decydują się na złożenie odpowiednich dokumentów i przystąpienie do egzaminu wstępnego do Domu Ziarna. W tym roku egzamin wstępny odbędzie się 13 lipca (czwartek) w gmachu seminarium o 10.00. Termin dodatkowy egzaminu - 12 września (wtorek) - w gmachu seminarium o 10.00 (dla kandydatów zgłaszających się w czasie wakacji).

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół