• facebook
 • rss
 • Pobiegli dla Jana Pawła II

  Roman Tomczak Roman Tomczak

  dodane 25.06.2017 11:40

  Kilkadziesiąt osób wzięło udział w I Biegu Papieskim Szlakiem Szklar Dolnych. Najwięcej emocji wzbudziła rywalizacja dzieci.

  Bieg zorganizowało sołectwo Szklary Dolne k. Lubina. To pierwsza impreza biegowa, którą zorganizowano w tym miejscu przy współudziale organizacji społecznych, samorządowych oraz wolontariuszy.

  Zuzanna Majek z Lubina na bieg przyjechała razem z mężem i córką. Sama biega od kilku lat, ma za sobą kilka półmaratonów. Kilkukilometrowa trasa wokół Szklar Górnych nie stanowiła dla niej wyzwania, ale uważa, że prawdziwa wartość tego typu imprez tkwi gdzie indziej. - To okazja, aby spędzić czas rodzinnie, na sportowo i jednocześnie uczcić pamięć największego Polaka, Jana Pawła II, przecież także sportowca z zamiłowania - podkreśla.

  Gościem imprezy była Elżbieta Witek, szefowa gabinetu politycznego premiera. To ona objęła także honorowy patronat nad imprezą. Także i ona zaznaczała ideowy i sportowy charakter wydarzenia.

  - Człowiek żyje dopóty, dopóki żyje pamięć o nim. Dlatego cieszę się, że biegów papieskich przybywa, mimo że od śmierci Jana Pawła II minęło już tyle lat. Te biegi to także przypominanie sobie jego nauki, a przecież ta nauka skierowana była głównie do ludzi młodych, których tu dzisiaj aż tylu przybyło - powiedziała minister Witek.

  Rywalizację w swoich kategoriach ukończyli wszyscy zgłoszeni zawodnicy. Każdy otrzymał pamiątkowy nadal, który będzie przypominał o tej kameralnej, ale bardzo ważnej dla wielu imprezie.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół