• facebook
 • rss
 • Ciągle bliżej Pana

  Jędrzej Rams Jędrzej Rams

  dodane 22.06.2017 14:07

  Siedmiu alumnów legnickiego seminarium zostało akolitami.

  W czwartkowe południe 22 czerwca 7 alumnów Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej zostało pobłogosławionych do pełnienia posługi akolitatu. Udzielił im go bp Stefan Cichy, biskup senior. Nowi akolici to Emilian Gwiżdż, Mateusz Kaśków, Tomasz Kliszcz, Jarosław Kojder, Mateusz Nawrot, Szymon Opała i Mateusz Palczak.

  – Akolitat jest dla mnie znakiem, że tak formalnie będę towarzyszył Panu Jezusowi. Jest też okazją do refleksji nad dotychczasowym przebiegiem mojej formacji kapłańskiej. Mam świeżo w pamięci pierwsze, bardzo intensywne chwile w murach seminarium na pierwszym roku, a tu już kończymy czwarty i otrzymujemy posługę akolitatu – mówi Mateusz Nawrot.

  Biskup Stefan już na początku liturgii wskazał na zbliżanie się kleryków do kapłaństwa. A to wiąże się ze sprawowaniem Eucharystii. – W czerwcu przypominamy sobie ważność Eucharystii w naszym życiu. We Wrocławiu świętowano 20. rocznicę Kongresu Eucharystycznego, niedawno była uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, dzisiaj kończy się okres dawnej oktawy Bożego Ciała. Dzisiaj też siedmiu alumnów zostanie ustanowionych akolitami. Ich życie zostanie związane w szczególny sposób z Eucharystią, bo staną się nadzwyczajnymi szafarzami Komunii św. – mówił hierarcha.

  Każdy z alumnów podchodził do celebransa i otrzymując do podtrzymania kielich mszalny, klęcząc, usłyszał od niego słowa: "Przyjmij naczynie z Chlebem do sprawowania Eucharystii i tak postępuj, abyś mógł godnie służyć Kościołowi przy Stole Pańskim".

  W uroczystości wzięli udział m.in. prezbiterzy z diecezji, profesorowie Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy oraz rodzice nowych akolitów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół