• facebook
 • rss
 • Futbol i badania idą w parze

  Roman Tomczak Roman Tomczak

  dodane 19.06.2017 11:49

  Podczas regionalnych zawodów piłkarskich KGHM Kids Cup na stadionie Zagłębia Lubin kilkaset osób skorzystało z bezpłatnych badań wykonywanych przez specjalistów z Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

  PCUZ było partnerem regionalnych rozgrywek KGHM Kids Cup, w których wzięło udział ponad 1200 zawodników z młodzieżowych i dziecięcych drużyn piłkarskich regionu Zagłębia Miedziowego. Pod stałą opieką Centrum Medycyny Sportowej Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych jest ponad 1400 sportowców, zarówno amatorów oraz zawodników z 15 regionalnych klubów i stowarzyszeń.

  Podczas turnieju młodzi zawodnicy oraz ich rodzice skorzystali z bezpłatnych badań pojemności życiowej płuc i utlenienia krwi, porad rehabilitantów i fizjoterapeutów oraz konsultacji dietetycznych. Fizjoterapeuta i lekarz poradni rehabilitacyjnej wyjaśniali, jak zapobiegać urazom, jak leczyć przewlekłe, ostre stany bólowe stawów i kręgosłupa oraz jak wrócić do sprawności po kontuzjach. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

  - Pamiętajmy, że poza codzienną aktywnością niezbędne są badania profilaktyczne oraz specjalistyczne dla osób starających się o licencję sportową. Ten wymóg dotyczy zwłaszcza dzieci i młodzieży, które uprawiając w klubach różne dyscypliny, muszą mieć odnawiane co pół roku orzeczenie od lekarza medycyny sportowej - mówi Mariola Kośmider, dyrektor Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. 

  PCUZ ufundowało specjalną nagrodę - pakiet bezpłatnych badań dla całej drużyny oraz rodziców zawodników. Voucher wylosowała grupa Orlików z klubu Odra Chobienia.

  - Bardzo cieszę się z tych badań. Zgłosimy się na pewno pod koniec wakacji, tak aby na jesień mieć ważną licencję - mówi Jerzy Mularczyk, prezes klubu Odra Chobienia. - Nasze dzieci uwielbiają piłkę. Przyjeżdżają na treningi z okolicznych wsi i już dzisiaj wiem, że po murawie biega kilku niezwykle obiecujących zawodników, którzy w przyszłości mają szansę na poważną karierę piłkarską - dodaje.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Gość_2
   16.01.2018 10:49
   To nachalne rozdawnictwo społecznych pieniędzy, nastawione tylko na "kupowanie" głosów wyborczych. Proponuję dać także tym małżeństwom które nie mają jeszcze dzieci - tak na zachętę. A wśród moich najbliższych są osoby którzy po 37 latach pracy mają 2 100,00 zł emerytury (waloryzacja na pewno będzie ok. 3%, a wzrost płac w gospodarce jest 8%), emerytom górniczym zabrano perfidnie wypracowane prawo do węgla emeryckiego, czasem 2-3 lata przed przejściem na emeryturę, i.t.d. "Nie o take Polske walczyliśmy", Pani Beato ...
  • gut
   16.01.2018 16:09
   Oby do przodu. :-) Fajne Zdjęcie. :)
  • Wala gość
   16.01.2018 17:39
   Pani Premier! bardzo mi i rodzinie brak pani i pani rządu. Nie mogę się z tym pogodzić i wcale mi się nie podoba ten obecny rząd. Nie ufam !Nie ufam i koniec.Pani ufalam i panu Macierewiczowi.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół