• facebook
 • rss
 • Futbol i badania idą w parze

  Roman Tomczak Roman Tomczak

  dodane 19.06.2017 11:49

  Podczas regionalnych zawodów piłkarskich KGHM Kids Cup na stadionie Zagłębia Lubin kilkaset osób skorzystało z bezpłatnych badań wykonywanych przez specjalistów z Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

  PCUZ było partnerem regionalnych rozgrywek KGHM Kids Cup, w których wzięło udział ponad 1200 zawodników z młodzieżowych i dziecięcych drużyn piłkarskich regionu Zagłębia Miedziowego. Pod stałą opieką Centrum Medycyny Sportowej Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych jest ponad 1400 sportowców, zarówno amatorów oraz zawodników z 15 regionalnych klubów i stowarzyszeń.

  Podczas turnieju młodzi zawodnicy oraz ich rodzice skorzystali z bezpłatnych badań pojemności życiowej płuc i utlenienia krwi, porad rehabilitantów i fizjoterapeutów oraz konsultacji dietetycznych. Fizjoterapeuta i lekarz poradni rehabilitacyjnej wyjaśniali, jak zapobiegać urazom, jak leczyć przewlekłe, ostre stany bólowe stawów i kręgosłupa oraz jak wrócić do sprawności po kontuzjach. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy i nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

  - Pamiętajmy, że poza codzienną aktywnością niezbędne są badania profilaktyczne oraz specjalistyczne dla osób starających się o licencję sportową. Ten wymóg dotyczy zwłaszcza dzieci i młodzieży, które uprawiając w klubach różne dyscypliny, muszą mieć odnawiane co pół roku orzeczenie od lekarza medycyny sportowej - mówi Mariola Kośmider, dyrektor Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych. 

  PCUZ ufundowało specjalną nagrodę - pakiet bezpłatnych badań dla całej drużyny oraz rodziców zawodników. Voucher wylosowała grupa Orlików z klubu Odra Chobienia.

  - Bardzo cieszę się z tych badań. Zgłosimy się na pewno pod koniec wakacji, tak aby na jesień mieć ważną licencję - mówi Jerzy Mularczyk, prezes klubu Odra Chobienia. - Nasze dzieci uwielbiają piłkę. Przyjeżdżają na treningi z okolicznych wsi i już dzisiaj wiem, że po murawie biega kilku niezwykle obiecujących zawodników, którzy w przyszłości mają szansę na poważną karierę piłkarską - dodaje.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół