• facebook
 • rss
 • Świętowała papieska podstawówka

  Roman Tomczak Roman Tomczak

  dodane 08.06.2017 08:30

  10 lat temu Szkole Podstawowej w Smolniku (pow. lubański) nadano imię Jana Pawła II. - Cały ten czas dokładamy starań, aby słowa papieża rodaka były drogowskazem zarówno w pracy, jak i w życiu - mówią uczniowie i nauczyciele.

  To właśnie szkolna społeczność zadecydowała w 2007 r., że patronem podstawówki w Smolniku będzie Jan Paweł II.

  - Wiedza o życiu i dokonaniach Ojca Świętego przekazywana w szkole młodemu pokoleniu rodzi szacunek do patrona, a także do szkoły noszącej jego imię. Motywuje wszystkich do jeszcze większego wspólnego wysiłku, aby razem sprostać rozmaitym przeciwnościom losu - mówi Patryk Załęczny, jeden z organizatorów jubileuszu.

  Uroczystości 10-lecia patronatu nad szkołą rozpoczęły się od Mszy św. w kościele pw. Chrystusa Króla w Leśnej. Po Eucharystii, której przewodniczył ks. Artur Kotrys, uczestnicy święta spotkali się na uroczystym apelu w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II. 

  - Wokół naszego patrona budowana jest tradycja, która wprowadza uczniów w świat wartości - powiedziała Beata Czeczot, dyrektorka szkoły. - Papież Jan Paweł II to najdoskonalszy nauczyciel, wskazujący sposób kroczenia w prawdzie i sprawiedliwości, a po jego odejściu do Domu Ojca pozostała po nim wielka spuścizna - dodała.

  W części artystycznej uczniowie oddali hołd swojemu patronowi m. in. wspólnym odśpiewaniem utworu ku czci Jana Pawła II: "Zamierzenie takie Bóg w niebiosach miał, Słowianina światu na papieża dał. Z Wadowic nieznanych, gdzie Wojtyły dom, do wiecznego Rzymu na Piotrowy tron...".

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół