• facebook
 • rss
 • Jubileusz księdza Janusza

  Roman Tomczak Roman Tomczak

  dodane 07.06.2017 08:58

  Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Witkowie obchodziła wielką uroczystość. Proboszcz, ks. Janusz Ospa obchodził 25-lecie swoich święceń kapłańskich.

  Msza św. zaczęła się uroczystą procesją do kościoła. Chór Parafialny pod kierownictwem Janiny Król oraz organisty Pana Sebastiana Juszczaka, odśpiewał pieśń "Mój mistrzu". Na wstępie liturgii ks. Janusz podziękował  zgromadzonym za obecność. Na Eucharystię przybyło liczne grono duchownych: obecny był pochodzący z Witkowa ks. dr Piotr Kot - rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy, ks. prałat Marian Kopko - kustosz sanktuarium w Krzeszowie, ks. prałat Edward Bigos, ks. prałat Kazimierz Marchaj - pierwszy proboszcz ks. Janusza oraz inni kapłani.

  - Cieszę się, że na tej Mszy obecna jest moja rodzina: mama, ciocia, siostra, szwagier, siostrzeńcy i kuzyni. Przed 25 laty razem ze mną  gromadziliście się na Eucharystii dziękując za łaskę powołania, za łaskę święceń kapłańskich. Cieszę się, że jesteście także i dziś razem ze mną w 25 rocznicę święceń kapłańskich na dziękczynieniu Panu Bogu za Jego miłość - powiedział ks. Janusz.

  Jubilat nawiązał do słów Pana Jezusa o tym, że każdy kto za nim idzie będzie miał wiele matek, wielu ojców, sióstr, braci i dzieci. Tymi słowami proboszcz przywitał obecnych parafian i gości - swoją nową rodzinę. W słowie wprowadzającym do Eucharystii mówił o Bożym Miłosierdziu, które przejawia się m.in. w tym, że Bóg człowieka słabego, grzesznego, z różnymi wadami powołuje, kształtuje, posługuje się nim, błogosławi podejmowanym działaniom.

  - Proszę was o włączenie się w tę modlitwę dziękczynną, za wszystkie Jego łaski oraz o to, by Boża wola wypełniała się w moim życiu każdego dnia i bym tę wolę umiał przyjąć - powiedział. Po słowie wstępu rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył jubilat. Słowo Boże wygłosił ks. dr Piotr Kot, który wskazał że ks. Janusz nie wybierał sobie słowa na dzisiejszą uroczystość, ale chciał wspólnie rozważać to słowo, które jest odczytywane w tym dniu w całej wspólnocie kościoła. W homilii ks. Rektor przedstawił historię Piotra i znaczenie grobu Jezusa.

  - Bóg wyprowadza nas z naszych grobów i chwała Jego zmartwychwstania objawia się, przemienia nasze życie. Posługa kapłańska polega na wyprowadzaniu mocą Jezusa z ciemności grobu, z tego co jest ciemne, w czym nie ma nadziei. Posługa w konfesjonale jest jakby przyoblekaniem w ciało tych kości leżących w grobie, podnoszeniem ich do życia. Kapłan ma wchodzić w to co beznadziejne, aby objawiała się ta moc Jezusa Zmartwychwstałego - powiedział rektor legnickiego seminarium.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Jarosław_Dobrowolski
   23.12.2017 11:06
   Nie jestem ekonomistą, ale wydaje mi się, że lepiej, gdy kraje pozostają przy swoich walutach. Pamiętacie, co się stało z gospodarką Grecji, kiedy przyjęła euro? Ich ogromne zadłużenie, protesty społeczne na ulicach i masowe wybieranie gotówki z bankomatów. Podobnie na Cyprze był funt cypryjski za 6,50 PLN. Miał kurs wyższy niż funt brytyjski. Kiedy wprowadzili tam euro, wartość pieniądza spadła i zaczęły się problemy gospodarcze. Pozdrawiam
  • gość777
   23.12.2017 17:51
   Phi, większość europejczyków nie chce euro.
  • Gosc
   23.12.2017 22:14
   Euro od samego poczatku bylo projektem czysto politycznym, a nie ekonomicznym, bo jak mozna bylo zrownywac poprzez wspolna walute tak rozne gospodarki i systemy fiskalne jak np. Niemcy czy Grecja.
   Obecny kryzys euro zostal jedynie zazegnany tymczasowo a nie rozwiazany; wroci na pewno.
   Wiekszosc Polakow slusznie nie chce oddac w lapy UE nadzoru polskiego panstwa nad polska polityka monetarna, bo to przeciez ostatni przyczolek naszej niezaleznosci.
  • gość
   23.12.2017 22:36
   Przypomnę, kto zarobił na (wciąż istniejacym) kryzysie euro:
   http://gosc.pl/doc/4035889.Jak-zarobic-na-kryzysie-miliard-euro
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół