Nowy numer 21/2018 Archiwum

Złodzieje złapani

Policja ujęła włamywaczy do cerkwi greckokatolickiej w Patoce.

Jak informuje sierż. Marta Kubiak z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali na gorącym uczynku 28-letnią kobietę i jej 32-letniego konkubenta, którzy włamali się do budynku spółdzielni na terenie powiatu bolesławieckiego.

Podczas czynności operacyjnych okazało się, że są to sprawcy włamań na terenie powiatów bolesławieckiego i lwóweckiego, w tym do cerkwi greckokatolickiej pw. Opieki Matki Bożej w Patoce. Złodzieje wdarli się do świątyni przez okno w zakrystii, wyłamując wcześniej zamontowaną tam kratę. Ze świątyni skradziono między innymi dwa kielichy mszalne, dwie pateny, wzmacniacz i mikrofon, pozłacany ręczny krzyż leżący na ołtarzu oraz drobną sumę pieniędzy. Złodzieje zabrali także pamiątkową tablicę, wykonaną z brązu, która upamiętniała 1000-lecie Chrztu Rusi - Ukrainy, uroczyście obchodzone przez Kościół Greckokatolicki w Polsce w 1988 r. Najświętszy Sakrament przechowywany w tabernakulum nie został sprofanowany.

Zatrzymany złodziej był poszukiwany przez sąd do odbycia zasądzonej już jednej kary pozbawienia wolności. Z kolei jego wspólniczce, która nie była wcześniej karana, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma