Nowy numer 20/2018 Archiwum

Śpiewali aniołom szósty raz

W Sobocie odbył się kolejny Festiwal Piosenki Religijnej "Któż jak Bóg?". Zespoły i soliści śpiewali o aniołach, świętych i powołaniu człowieka.

W rywalizacji muzyczno-wokalnej wzięło udział czterech solistów i cztery zespoły. Byli to Aleksandra Brzuszkiewicz z Bielawy, Julia Grzelka z Chocianowa, Nina Żalik z Pawłowic oraz Dominika Fermeza z Żerników Wrocławskic, a wśród zespołów - Schola św. Jana z Jeleniej Góry, zespół "Diamenty Maryi" z Chocianowa, schola "Iskra" z Jeleniej Góry i zespół "Afar" z Opola.

Wykonawców było mniej niż w ubiegłych latach. Być może powodem był wcześniejszy niż zwykle termin zorganizowania festiwalu. Jak mówi ks. Zbigniew Pajor, ze względu na możliwość organizacji pielgrzymek na koronację Matki Bożej Fatimskiej w Miejscu Piastowym festiwal odbył się w pierwszą, a nie drugą sobotę czerwca.

- W tym roku przeżywamy setną rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. Maryja jest także Królową Aniołów. Podczas tegorocznego festiwalu podkreślaliśmy rolę Maryi w naszym życiu i dodatkowo postanowiliśmy wybrać z wykonywanych piosenek najpiękniejszą piosenkę maryjną - wyjaśnia.

Skromniejsza frekwencja nie miała wpływu na poziom artystyczny festiwalu, który był jak zwykle bardzo wyskoki. Kilkakrotnie zapewniali o tym członkowie jury, którym ogromny talent wszystkich wykonawców nie pomagał przy ocenianiu i ostatecznej gradacji.

Festiwal od samego początku odbywa się pod auspicjami Zgromadzenia św. Michała Archanioła. Patronat honorowy od lat sprawuje nad nim bp Marek Mendyk, biskup pomocniczy diecezji legnickiej, oraz ks. Dariusz Wilk, przełożony generalny księży michalitów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma