• facebook
 • rss
 • Dzień Dziecka z Caritas

  Jędrzej Rams Jędrzej Rams

  dodane 02.06.2017 15:26

  Prawie 3 tys. dzieci bawiło się w legnickim parku Miejskim z okazji ich międzynarodowego święta.

  Tradycyjnie już 2 czerwca legnicki park Miejski przemienił się w wielki plac zabaw, na którym bawiło się kilka tysięcy dzieci. Tradycyjnie, ponieważ była to już 7. zabawa pod hasłem: „Bądźmy razem”. Rozpoczęła ją Eucharystia w legnickiej katedrze, którą sprawował bp Zbigniew Kiernikowski. Biskup ordynariusz po liturgii wyruszył też z setkami dzieci w marszu ku parkowi. Wiodła ich orkiestra dęta z Kopalni Węgla Brunatnego "Turów" z Bogatyni.

  - Jest to piękne, że jest taka otwarta zabawa dla dzieci z Legnicy i jej okolic. Myślę, że jest to bardzo ważne wydarzenie. Tutaj dzieci spotykają się w dużej grupie. Tutaj mają szansę, okazję na szersze spojrzenie na świat w dobrym środowisku, w dobrym towarzystwie - mówił hierarcha. Wśród bawiących się były dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych.

  - Jest superpogoda. Przyszliśmy całą klasą. Dostaliśmy paczki. Czekamy w kolejce na zjeżdżalnię - mówiła Zosia ze Szkoły Podstawowej nr 9. Głównym organizatorem była Caritas Diecezji Legnickiej. Sponsorem strategicznym była firma Jeronimo Martins. Jednak impreza nie udałaby się, gdyby nie wsparcie i zaangażowanie miasta i służb miejskich - Policji, Straży Miejskiej, Ośrodka Sportu i Rekreacji czy klubu Miedź Legnica.

  - Formalnie dyrektorem Caritas jestem dopiero drugi dzień, dlatego wszystko to, co dzisiaj widzimy, to nie moja zasługa, lecz wieloletniego działania Caritas i współpracy z różnymi instytucjami świeckimi. Ja mogę się tylko cieszyć jego owocami. Są momenty działalności różnych instytucji, w których, idąc razem, możemy zrobić naprawdę dużo dobrego dla innych. To jeden z nich - mówi ks. Robert Serafin.

  Zwieńczeniem zabaw na dmuchanych zamkach, malowania twarzy, zajadania słodyczy z przygotowanych paczek był kolejny Bieg Papieski. Jego pomysłodawcą była parafia pw. św. Jadwigi Śląskiej. Upamiętnia on wizytę św. Jana Pawła II w Legnicy, dlatego dla przypomnienia roku tamtego spotkania główny bieg odbywa się zawsze na dystansie 1997 m. W biegach wcześniejszych biorą udział dzieci z różnych grup wiekowych oraz osoby niepełnosprawne.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół