• facebook
 • rss
 • Zejdźcie z kanapy. Ruszajcie na pielgrzymkę!

  Roman Tomczak Roman Tomczak

  dodane 24.05.2017 08:14

  W sobotę 10 czerwca po raz 12. wyruszy piesza pielgrzymka do sanktuarium maryjnego w Grodowcu. To jedna z nielicznych pielgrzymek międzydiecezjalnych.

  Pielgrzymi jak co roku wyruszą z przed kościoła pw. św. Michała Archanioła, po krótkiej modlitwie, zaplanowanej na 8.30. Następnie przejdą ulicami Głogowską i kard. B. Kominka do kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski. Tam dołączą do nich kolejni uczestnicy peregrynacji i wspólnie wszyscy wyruszą w dalszą drogę.

  Przejdą przez Trzebcz, Guzice, Komorniki (tutaj zaplanowano krótki postój) i Żuków, aby ok. godz. 12 stanąć przed ołtarzem, w którym króluje Matka Boża Grodowiecka. Jak wyjaśnia ks. Marcin Kaluta z par. św. Michała Archanioła, na miejscu pielgrzymi wezmą udział we Mszy św. 

  - Modlić będziemy się i podczas drogi, a także wysłuchamy konferencji. Po Eucharystii przewidziany jest wspólny grill na terenie przyległym do sanktuarium oraz koncert. Zagrają księża a zaśpiewają... sami uczestnicy pielgrzymki - zachęca z uśmiechem ks. Marcin.

  Po zakończeniu pielgrzymki autobusy zabiorą uczestników do Polkowic.

  Pielgrzymka do Grodowca przebiega pomiędzy dwoma diecezjami - legnicką a zielonogórsko-gorzowską - i jest jedną z niewielu o takim charakterze. Wszystko dlatego, że Grodowiec położony jest zaledwie kilka kilometrów od granicy diecezji legnickiej.

  Tegoroczna peregrynacja do sanktuarium w Grodowcu będzie przebiegała pod hasłem: „Zejdźmy z kanapy”, nawiązującym do słów papieża Franciszka, wygłoszonych w Krakowie podczas ubiegłorocznych Światowych Dni Młodzieży.

  Chętni do wzięcia udziału w pielgrzymce nadal mogą się zapisywać u księży w parafiach pw. św. Michała Archanioła i św. Barbary (telefonicznie bądź osobiście przed lub po Mszy św.). Koszt uczestnictwa to 10 zł.

  Organizatorem pielgrzymki jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej oraz parafia pw. św. Michała Archanioła w Polkowicach.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół