• facebook
 • rss
 • Dworzec sztuki

  Informacja organizatora /opr. JR

  dodane 19.05.2017 12:02

  Galeria w tym miejscu zdała egzamin. Dlatego dzisiaj pojawia się kolejna wystawa.

  Legnicki dworzec kolejowy zamieni się w piątek w jedyną w swoim rodzaju galerię sztuki. Dzięki współpracy Kolei Dolnośląskich i Galerii Sztuki w Legnicy - organizatora Legnickiego Festiwalu SREBRO - podróżni będą mogli podziwiać niezwykłe wystawy biżuterii artystycznej, fotografii i plakatów nagrodzonych podczas 26. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Złotniczej.

  Tradycją Legnickiego Festiwalu – jednego z najważniejszych europejskich wydarzeń poświęconych biżuterii artystycznej – jest wybieranie motywu przewodniego, odnoszącego się do ważnych zjawisk kształtujących współczesność. W tym roku została nim tożsamość, a zadaniem uczestników konkursu było przedstawienie jej w różnych interpretacjach. Wyniki starań artystów od piątku będzie można podziwiać na legnickim dworcu, gdzie zagości jedna z festiwalowych wystaw pod nazwą ArtStation.

  Wernisaż na legnickim dworcu rozpocznie się w piątek, 19 maja, o godz. 16:00. W jego trakcie dyrektor Galerii Sztuki w Legnicy Zbigniew Kraska oraz prezes Kolei Dolnośląskich Piotr Rachwalski podpiszą porozumienie o współpracy. Ekspozycja będzie dostępna do 11 czerwca. Wstęp wolny.

  Podróżni i goście odwiedzający w najbliższy piątek legnicki dworzec będą mogli obejrzeć m.in. wystawę biżuterii „Relatos habituales – zwykłe opowieści”. Jej autorami jest 20 artystów z Chile, prezentujących w swoich pracach zjawiska takie jak starzenie się materiałów, łatanie i pomysłowe naprawy przedmiotów codziennego użytku, będące głęboko zakorzenionym zwyczajem w Ameryce Łacińskiej.

  Legnicki Festiwal SREBRO zaliczany jest do największych przeglądów współczesnej biżuterii artystycznej w Europie. W nadchodzący weekend zainaugurowanych zostanie aż 26 wystaw, na których zgromadzono łącznie ponad 1800 obiektów współczesnej biżuterii i designu autorstwa ponad 500 artystów z 50 krajów świata.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół