"Trójeczka" się promuje

Jędrzej Rams Jędrzej Rams

dodane 08.05.2017 14:30

W Bolesławcu przygotowania do pielgrzymki idą pełną parą.

Niedzielne Eucharystie w Niedzielę Dobrego Pasterza w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Bolesławcu miały w tym roku niezwykły charakter. Na wszystkich Mszach św. o pieszym pielgrzymowaniu na Jasną Górę opowiadał ks. Dawid Kostecki, wikariusz bolesławieckiej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, a na Pieszej Pielgrzymce Legnickiej przewodnik grupy nr 3.

Podczas kazań ks. Dawid opowiadał m.in. o swojej młodości, gdy w jego życiu nie istniała potrzeba pokutowania za grzechy, a także o pięknie wędrowania do Matki Bożej. Przy okazji wolontariusze wręczali chętnym koperty na intencje. Będzie je można wrzucać do specjalnej skrzynki, a pielgrzymi ruszający z "trójeczką" obiecują, że będą je omadlać w drodze do Matki Bożej Częstochowskiej.

Cała piesza pielgrzymka z Legnicy na Jasną Górę ruszy 29 lipca z legnickiej katedry. Dla wielu pielgrzymów nie będzie to jednak początek wędrówki. Jedną z grup, które wychodzą praktycznie spod własnego domu, jest właśnie "trójeczka". Obejmuje ona dekanaty: Bolesławiec Wschód, Bolesławiec Zachód, Nowogrodziec oraz Chojnów. Grupa wyruszy z samego rana 27 lipca, by z noclegiem w Chojnowie, dotrzeć do Legnicy na wieczór 28 lipca.

Zapisy na tegoroczną, 25. już pielgrzymkę, dla osób chcących ruszyć z Bolesławca bądź Chojnowa u ks. Dawida Kosteckiego tel. 603 835 083, bądź przez profil facebookowy: PPL Trójeczka.

«« | « | 1 | » | »»
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
przewiń w dół