• facebook
 • rss
 • Dolnośląskie jeździ koleją!

  Jędrzej Rams Jędrzej Rams

  dodane 19.04.2017 15:53

  Badania potwierdziły to, co zauważyli sami kolejarze - znowu zaczęliśmy jeździć pociągami!

  Kolejom w województwie dolnośląskim w ciągu 4 lat przybyło aż 57 proc. pasażerów. Jak informują nas przedstawiciele Kolei Dolnośląskich, wzrost liczby pasażerów przypada na okres inwestowania w rozwój tej regionalnej spółki m.in. przez zakup nowych składów czy poszerzenie siatki połączeń. O zwiększeniu ilości połączeń najlepiej świadczą liczby. Pięć lat temu pociągi KD przejechały około 1,5 mln km. W zeszłym... o 5,5 mln więcej!

  - Wybór Dolnoślązaków jest potwierdzeniem, że realizowana przez nas strategia rozwoju samorządowych przewoźników jest skuteczna. Coraz więcej ludzi korzysta z nowoczesnych składów Kolei Dolnośląskich. Mieszkańcy regionu doceniają naszą ofertę i dlatego chętnie korzystają z naszych usług – zaznacza Piotr Rachwalski, prezes zarządu Kolei Dolnośląskich.

  Sukces spółki jest bezdyskusyjny. W 2012 roku Koleje Dolnośląskie obsługiwały niemal 1700 tys. pasażerów, korzystając z 21 składów. Pod koniec roku 2016 Koleje Dolnośląskie przewiozły ponad 7 milionów pasażerów, korzystając z 45 pociągów. W Polsce tylko trzech przewoźników regionalnych może pochwalić się większą liczbą podróżnych.

  - Samorząd województwa dolnośląskiego konsekwentnie od kilku lat stawia na kolej. Efekty takiej polityki widzimy w zestawieniu przygotowanym przez Urząd Transportu Kolejowego. Tak duży wzrost pasażerów w naszym regionie pokazuje, że mieszkańcy chcą korzystać z nowoczesnych, bezpiecznych i ekologicznych usług, jakie oferują Koleje Dolnośląskie - podkreśla Jerzy Michalak, członek zarządu Województwa Dolnośląskiego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół