• facebook
 • rss
 • Legniczanie na kolanach

  Jędrzej Rams Jędrzej Rams

  dodane 17.03.2017 21:40

  Wielkopostne nabożeństwa nie muszą się ograniczać do Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Oto przykład.

  Ojcowie franciszkanie i formująca się w ich duszpasterstwie młodzież zorganizowali nabożeństwo Adoracji Krzyża. Wspierała ich schola młodzieżowa, ta sama, która przed dwoma tygodniami śpiewała na podobnym nabożeństwie w bazylice mniejszej w Legnickim Polu.

  Do wspólnej modlitwy dało się zaprosić ponad 100 osób. Nie byli to tylko ludzie młodzi.

  Podczas modlitwy odczytano fragment Ewangelii z opisem męki i śmierci Jezusa. Ojciec Jan Janus OFMConv. tak zachęcał do kontemplacji krzyża:

  - Na świecie są różne spojrzenia. Byli tacy uczniowie, którzy po śmierci Jezusa powracali do swojego dawnego życia. Ich oczy były niejako na uwięzi, tak, że Go nie poznali. A ciągle używali swoich oczu! Kiedy z Egiptu wędrował lud, znudziło mu się wędrowanie i walka ze samym sobą. I zaczął lud szemrać, w skutek czego Bóg zesłał na nich węże o jadzie palącym. A kiedy na skutek ukąszenia wielka liczba Izraelitów zmarła, przyszli do Mojżesza, a ten wstawił się za nimi do Pana. Bóg nakazał uczynić węża z miedzi i umieścić na wysokim palu. Różne są spojrzenia. Także i spojrzenia na krzyż. Czy dzisiaj będę potrafił spojrzeć na krzyż i dostrzec Tego, który nie mając żadnego związku z grzechem, stał się nim? Tak, że nie było w nim żadnego podobieństwa nie tylko do bóstwa, ale do człowieka! Tak nieludzko został oszpecony, że myśmy Go uznali za węża... - mówił kapłan.

  Nabożeństwo Krzyża w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Legnicy
  Jędrzej Rams

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół