• facebook
 • rss
 • Piłka ręczna a Pan Bóg

  Jędrzej Rams Jędrzej Rams

  dodane 14.03.2017 12:50

  To będą nietypowe rekolekcje, ponieważ do chętnych, którzy przyjdą do tej świątyni na os. Piekary, przemówią wybitni sportowcy.

  W najbliższą sobotę w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. W tym roku proboszcz ks. Roman Raczak zaprosił do poprowadzenia świętych ćwiczeń duchownych krajowego duszpasterza sportowców salezjanina ks. Edwarda Plenia.

  - Temat przybliżył mi swego czasu bp Marek Mendyk. Ks. Edward to kapłan, który systematycznie jeździ na olimpiady a ostatnio był z naszymi piłkarzami ręcznymi w Katarze. I o ciekawe tam w Katarze to sami sportowcy poprosili go, by codziennie sprawował im Eucharystię - mówi ks. Roman Raczak, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. – Umówiliśmy się na taką koncepcję rekolekcji, by obok jego obecności, kazań i modlitwy, pojawiło się też świadectwo życia człowieka, sportowca i chrześcijanina. To fakt, będą to wybitni sportowcy ale nie będą oni gwiazdami rekolekcji. Gwiazdą będzie sam Chrystus. Dla wielu wiara dzisiaj jest niewygodna. Gdy o swoim zmaganiu z wiarą powie Sławek Szmal, najlepszy piłkarz ręczny globu 2009 roku, czy Henryk Charucki, zwycięzca Toure de Pologne, to powinno zmotywować – mówi proboszcz.

  Wraz z duszpasterzem sportowców w Legnicy pojawią się więc legendarny już piłkarz ręczny Sławomir Szmal (dwukrotny olimpijczyk, brązowy medalista mistrzostw świata, uznany za najlepszego szczypiornistę globu w 2009 roku). Będą też kolarze Mieczysław Nowicki oraz Henryk Charucki.

  Rekolekcje ruszają w sobotę 18 marca a z wiernymi o wierze i sporcie będzie mówił Mieczysław Nowicki (o godz. 10, 16, 18).

  W niedzielę o swoim doświadczeniach opowie Henryk Charucki (Msze święte o 8, 9.15, 10.30, 11.45 i 13)

  Wspominany Sławomir Szmal przyjedzie w poniedziałek i będzie można go posłuchać o godz. 10, 16 i 18.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół