• facebook
 • rss
 • Stacje przez 46 kilometrów

  Jędrzej Rams Jędrzej Rams

  dodane 13.03.2017 10:23

  Pójdź w mrok i chłód, by przeżyć jedyną w swoim rodzaju Drogę Krzyżową. Również w diecezji legnickiej!

  W tym roku po raz pierwszy oficjalnie w diecezji legnickiej odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa. W poprzednich latach takie przejścia odbywały się pod hasłem: "na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej" i wiodły przez Rudawy Janowickie, a przed rokiem - z Legnickiego Pola do Bolesławca.

  W tym roku organizatorzy zapraszają, by pokonać dystans 46 km i przejść z Wojcieszowa (kościół pw. Wniebowzięcia NMP) do Legnicy (kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego).

  - Zapraszamy 31 marca, w piątek, do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Wojcieszowie. Tam planujemy Eucharystię o godz. 19.00. Później wyruszymy w kierunku Legnicy. Każdy swoim tempem, może małymi grupami, w ciszy, by przeżywać mękę Jezusa Chrystusa - mówi Michał Krawczyk, członek ekipy organizatorów.

  Trasa przejścia będzie wiodła kolejno od Wojcieszowa przez Lipę (dojście sporymi przewyższeniami na odcinku 9 km), Muchów, Pomocne, Chroślice, Kozice i Legnicę.

  Wszelkie szczegółowe dane można znaleźć na stronie edk.org.pl klikając w link odnoszący się do naszej legnickiej trasy TUTAJ. Jest tam pokazana mapa, informacje dodatkowe, dane kontaktowe a nawet można pobrać ślad na urządzenie GPS.

  Zapraszamy też na profil na Facebooku: TUTAJ

  Organizatorzy czekają na zgłoszenia/pytania pod adresem edk_legnica@wp.pl. Można też dzwonić pod numery telefonu 666 839 359 bądź 663 069 340. W przypadku zgłoszenia chęci przez większą ilość uczestników, jest możliwość zamówienia jednego autokaru z Legnicy do Wojcieszowa, który dowiezie uczestników na miejsce zbiórki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół