• facebook
 • rss
 • Wystawa na powitanie

  Roman Tomczak Roman Tomczak

  dodane 02.03.2017 11:00

  Od jutra rusza w Jaworze wystawa zorganizowana przez markę Mercedes-Benz. Jak wyjaśnia Frank Deiss, wiceprezes Mercedes-Benz Cars, "w ten sposób witamy Jawor jako nowego członka naszej rodziny".

  „Jawor - nowy rozdział w historii Mercedes-Benz", to tytuł wystawy, którą od jutra będzie można obejrzeć w Muzeum Regionalnym, a którą przygotowała spółka Mercedes-Benz Manufacturing Poland. Jedną z atrakcji będzie replika pierwszego na świecie silnika szybkobieżnego, skonstruowanego w 1884 r. przez Gottlieba Daimlera i Wilhelma Maybacha, który m.in został użyty do modelu pierwszego motocykla.

  - Otwierając tę wystawę, pragniemy powitać Jawor jako nowego członka rodziny Mercedes-Benz Cars i całej sieci produkcji elementów napędowych. Nowa fabryka będzie ważnym ogniwem w grupie naszych zakładów na świecie, zaopatrując je w silniki, czyli w serce samochodu. W ten sposób przekazujemy Polsce nie tylko wymierną inwestycję, ale też 130 lat doświadczenia naszych najlepszych niemieckich zakładów produkcyjnych - powiedział Frank Deiss, wiceprezes Mercedes-Benz Cars, odpowiedzialny za produkcję układów napędowych.

  W marcu i kwietniu wystawę będzie można zwiedzać bezpłatnie.

  Koncern Daimler planuje zainwestować w nowo powstającą fabrykę w Jaworze 500 mln euro. Docelowo powstanie w niej również prawie 500 miejsc pracy. W zakładzie wytwarzane będą nowoczesne czterocylindrowe silniki do osobowych mercedesów. Uruchomienie zakładu w Jaworze planowane jest do końca 2019 roku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół