• facebook
 • rss
 • Przyjedź i pójdź!

  Jędrzej Rams Jędrzej Rams

  dodane 17.01.2017 12:25

  Jeżeli czujesz, że kapłaństwo cię przyciąga, to ogłoszenie jest dla ciebie.

  Ferie zimowe za niecały miesiąc. Dlatego warto przypomnieć to, co od kilku lat jest stałą i bardzo ciekawą ofertą dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Chodzi, oczywiście, o rekolekcje powołaniowe w murach Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej. W tym roku odbędą się dwie tury rekolekcji: 17-19 lutego oraz 24-26 lutego. Pierwszy termin jest przeznaczony dla uczniów gimnazjum, drugi dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W tym roku hasłem przewodnim będą słowa: "Idźcie i głoście".

  - Jest to stała propozycja, ponieważ jest taka potrzeba. W czasie gdy młodzież ma wolne, gromadzimy ją we wspólnocie słowa Bożego w Domu Ziarna - mówi ks. dr Piotr Kot, rektor Wyższego Seminarium Duchownego. - Siejemy słowo i dajemy tym młodym ludziom przestrzeń, by zastanowili się nad tym, jak Pan chce poprowadzić ich życie. One są bowiem ukierunkowane na rozeznanie, czy to do mnie Jezus kieruje wezwanie, by pójść za nim i stać się jednym z jego uczniów - dodaje kapłan.

  Rekolekcje powołaniowe rozpoczynają się w piątek o 18.00, a kończą w niedzielę ok. 13.00. Jest to świetna okazja do zobaczenia, jak i gdzie na co dzień przygotowują się kandydaci do kapłaństwa.

  Ze względu na konieczność przygotowania posiłków i miejsc w pokojach ważne jest wcześniejsze zgłoszenie przyjazdu. Najlepiej przez pośrednictwo ks. proboszcza, ks. wikariusza, katechety lub innego kapłana wysłać e-mail, albo zadzwonić. Można też wysłać zgłoszenie na podany na końcu adres: ks. Tomasz Kołodziej, ul. Jana Pawła II nr 1, 59-220 Legnica, tel.: (076) 72-44-156, tel. kom.: 693698864, tel. ogólny: (076) 72-44-125, e-mail: x.tkolodziej@interia.pl

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół