• facebook
 • rss
 • Pielgrzymka do Nadziei

  dodane 14.01.2017 17:11

  W mrozie i padającym śniegu pracownicy polskiej miedzi szli do Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu, by modlić się za siebie i swoje rodziny.

  W sobotę 14 stycznia do sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu przybyli wraz z rodzinami pracownicy różnych przedsiębiorstw działających w holdingu KGHM Polska Miedź S.A. Była to pierwsza w historii pielgrzymka pracowników polskiej miedzi.

  Warto dodać, że zorganizowali ją sami pracownicy. Kilku z nich pojawiło się pewnego dnia u proboszcza parafii w Jaczowie i zaproponowało organizację takiego spotkania.

  Uczestnicy dotarli tutaj na piechotę. Ci z diecezji legnickiej wyruszyli o 8 rano z miejscowości Rynarcice, by na godzinę 12 zameldować się u stóp sanktuaryjnego wzniesienia. Ci z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej wyruszyli z Jaczowa i również w południe ujrzeli sanktuarium. Po drodze nie tylko pokonywali własne słabości, ale przede wszystkim kilkustopniowy mróz i śnieg, który wyjątkowo obficie spadł nad ranem.

  Podczas liturgii modlono się głównie za tych, którzy odeszli, i z prośbą o błogosławieństwo na dalszą pracę. Symbolicznym wyrazem pamięci o tych, którzy zginęli tragicznie w minionym roku było 19 zniczy przyniesionych do ołtarza przez górników i postawionych dookoła niego.

  W ubiegłym roku w całym holdingu do domu z pracy nie wróciło aż 19 pracowników przedsiębiorstwa budowy kopalń, huty miedzi w Legnicy i zakładów górniczych.

  W całym kombinacie jest zatrudnionych około 18 tys. osób, w tym około 10 tys. górników.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  • Gość
   24.01.2017 11:39
   kazdy z nas ma mniejsze lub wieksze odchylki od tzw."normy".Ja tam w homoseksualistach nie widze nic zlego dopoki sie tym nie afiszuja i nie sa w tym nachalni.Sa normy i wiadomo co to jest malzenstwo i nie ma powodu ani nawet mozliwosci tego zmieniac.Malzenstwo to zwiazek kobiety i mezszczyzny.I tyle.Niech sobie kazdy zyje jak chce szanujac drugiego czlowieka.Nie wiem czy homoseksualisci sa chorzy czy nie wiem ze ogol katolicki nimi gardzi powolujac sie na biblie a to nieprawda.Nie ma nic w bibli co moloby byc powodem do pogardzenia homoseksualista a wiec ksiadz powinien to uszanowac a nie dolewac oliwy do ognia.A "rzekomy grzech sodomski" to wlasnie jest pogarda z jaka spotkal sie sam Bog w tym miesie i za to go unicestwil jako zlo juz nienaprawialne.
  • Gość
   24.01.2017 12:39
   Dlaczego "Tygodnik Powszechny" używa określenia „katolickie pismo społeczno-kulturalne". Jakie są kryteria i czy w ogóle są do używania opisu misji pisma czy organizacji (stowarzyszenia) słowem "katolicki". Wydaje mi się, że organizacja czy w tym przypadku czasopismo, jeżeli w swej misji dzialności nie mają z założenia uświęcanie życia swych członków czy czytelników, to używanie w nazwie słowa "katolickie" jest ogromnym nadużyciem. Jest to niemoralne.
  • Gość
   28.01.2017 15:32
   Nie będę się wypowiadał na temat homoseksualizmu. Mogę natomiast powiedzieć kilka słów o terapeucie. Otóż dr Grzegorz Iniewiczu jest człowiekiem bez wątpienia zarozumiałym, może nawet ma rys narcystyczny. Mogę potwierdzić, że przykłada się do swej pracy, problem jednak w tym że brak mu tych cech ktore ma dobry terapeuta - zdolność wczucia się, głęboka akceptacja, autentyczna osobowość. Nie polecam go ludziom z trudnościami, strata czasu.
  • Gość
   02.02.2017 11:49
   Niestety to co robi TP mnie jako, katolikowi jest poprostu wstyd.Nigdy bym nie przypuszczał że, ta ponoć katolicki tygodnik będzie miało takie poglądy. Nie mówiąc że Boniecki rozmawia z michnikem ( celowo piszę mała literą tego wroga kościola) To tak jak palikot został biskupem ja mam dwa numery TP ale po tym co oni piszą to mi przypomina GADZINÓWKE za czasów okupacji i stalinizmu.
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół