• facebook
 • rss
 • O objawieniach wiedzą wszystko

  Jędrzej Rams Jędrzej Rams

  dodane 12.01.2017 15:08

  W Legnicy odbył się diecezjalny etap Olimpiady Teologii Katolickiej.

  Już 27. raz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych walczą w ogólnopolskiej Olimpiadzie Teologii Katolickiej o zwycięstwo. Zanim pod koniec maja spotkają się w Lublinie na etapie finalnym, muszą zdobyć bilet na ten finał. I tak 12 stycznia w Centrum Spotkań im. św. Jana Pawła II w Legnicy odbył się etap diecezjalny. Przyjechało na niego prawie 50 uczniów z 30 szkół z terenu naszej diecezji.

  - Udział w tej olimpiadzie biorą po raz pierwszy - mówi Andżelika z Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Legnicy. - Sama chciałam. W szkole nie było zbyt wielu chętnych, ale szczęśliwie udało się zorganizować etap szkolny. Przygotowywałam się do obu etapów dosyć dużo. Niektóre pytania były naprawdę trudne - mówi dziewczyna.

  Tegoroczne zmagania odbywają się pod hasłem nawiązującym do 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie: "Orędzie fatimskie jako znak nadziei dany przez Miłosiernego Ojca".

  - Ksiądz nas zachęcał i stwierdziłyśmy, że warto wziąć udział, zwłaszcza że jesteśmy już w trzeciej maturalnej klasie. Temat orędzia fatimskiego jest niby powszechnie znane, ale tak naprawdę...nikt nic o nim nie wie. Dzięki przygotowaniom na pewno wiem o nim dużo więcej  - mówią Gabrysia Tęcza i Ilona Forma z Bolesławca.

  Młodzi musieli w ciągu 45 minut odpowiedzieć między innymi na takie pytania: o co troszczyła się najbardziej Maryja, zwracając się do Franciszka, Łucji i Hiacynty?, jakie trzy najważniejsze wezwania przekazała Maryja w swoim orędziu?, co jest według św. Jana Pawła II istotą przesłania fatimskiego? Były też i bardzo trudne kwestie, jak chociażby wskazanie na podstawie podanej wcześniej literatury, dlaczego błędne jest stwierdzenie, że Maryja jest miłosierną Matką, zaś Bóg wyłącznie sprawiedliwy sędzią.

  Po podliczeniu punktów okazało się, że najwięcej punktów udało się zdobyć Monice Marusiak z Bolesławca. To ona pojedzie do Lublina i reprezentując diecezję legnicką, powalczy o ostateczne zwycięstwo w XXVII Olimpiadzie Teologii Katolickiej.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół