• facebook
 • rss
 • Szopki nie krakowskie...

  Jędrzej Rams Jędrzej Rams

  dodane 16.12.2016 15:29

  ...a legnickie. W tym roku na regionalny konkurs dotarło prawie 230 szopek i 200 stroików!

  W tym roku z całego Dolnego Śląska napłynęło 226 szopek i 197 stroików. Konkurs organizowany jest w Legnicy od 27 lat i każdego roku organizatorzy mają pełne ręce roboty.

  - Zawsze jest coś do oglądania. Pamiętam sprzed 20 lat przepiękną szopkę piętrową. Była kiedyś szopka z guzików, która trafiła do Muzeum Guzików w Łowiczu. Cieszymy się, że w dzieciach uwalnia się inicjatywa i pomysłowość. Jest to bardzo fajna sprawa. Tradycja naszego konkursu trwa i mam nadzieję, że trwać będzie. Szopki bardzo cieszą oko, no i pozwalają na kilka chwil zapomnieć o otaczającej nas rzeczywistości - mówi Kazimierz Pleśniak z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Legnicy.

  Nagrodzone prace to dzieła wykonane chyba wszelkimi możliwymi technikami: malowane, klejone, wyszywane, tłoczone, wyciskane... Wszyscy za swój trud otrzymują od organizatorów pamiątkowe dyplomy, a wyróżnieni i nagrodzeni twórcy dodatkowe upominki. W tym roku było ich wyjątkowo dużo, bo i sponsorów, i współorganizatorów nieco przybyło - m.in. gmina Polkowice, Radwanice, samorząd województwa dolnośląskiego.

  - Robiłam ją z mamą  i tatą. Nie, nie było trudno. Mieliśmy przy tym sporo zabawy - mówi mala Ola o swojej szopce.

  Najwięcej prac przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach Śląskich, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzegomiu oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radwanicach. Grand Prix za najpiękniejszy stroik trafił do rąk Julii Malinowskiej z Gimnazjum Salezjańskiego w Lubinie.

  Tradycyjnie szopki będą prezentowane m.in. w Muzeum Miedzi w Legnicy.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół