• facebook
 • rss
 • Szach i mat!

  Roman Tomczak Roman Tomczak

  dodane 22.10.2016 21:30

  Po raz 7. nad szachownicami spotkali się ministranci, księża i inni miłośnicy tej królewskiej gry. Tym razem szachistów gościła złotoryjska parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

  Zawody poprzedziła Msza św. w sanktuarium Matki Bożej z Lourdes pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Eucharystii przewodniczył ks. Przemysław Durkalec, diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej.

  Do rywalizacji przystąpiło 20 zawodników w różnym wieku i o zróżnicowanych umiejętnościach. Dlatego zawody rozegrano w dwóch kategoriach - amatorów i zawodowców.

  Ostatecznie, po zaciętych i stojących na bardzo wysokim poziomie pojedynkach, wśród amatorów zwyciężył Piotr Oflus z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa z Legnicy. Na drugim miejscu uplasował się Janusz Rozum z parafii św. Michała Archanioła w Czernicy, a na trzecim - Cyprian Pawłowski, reprezentant gospodarzy.

  Grupę zawodowców podzielono na kategorie szkół podstawowych, młodzieżową i open (księża i pozostałe służby). Wśród zawodowców, uczniów szkół podstawowych, wygrał Michał Wojas z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze. Kategorię młodzieżową wygrał Tomasz Jankowiak z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Polkowicach. W kategorii open najlepszy był Ireneusz Łada z parafii pw. św. Jana Ewangelisty w Jeleniej Górze. Klasyfikacja generalne wszystkich uczestników mistrzostw, znajduje się TUTAJ.

  Zawody rozgrywano w tempie 15 minut na zawodnika na partię, liczba rund - 7. Najlepsi zawodnicy otrzymali za zwycięstwo okolicznościowe puchary oraz medale. Organizatorami mistrzostw byli Kuria Diecezji Legnickiej, parafia pw. Narodzenia NMP w Złotoryi oraz Klub Szachowy "Jelonka" w Jeleniej Górze.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół