• facebook
 • rss
 • W Stankowicach zasadzili Pola Nadziei

  Roman Tomczak Roman Tomczak

  dodane 18.10.2016 08:51

  W nieszablonowy sposób świętowali Dzień Nauczyciela. W przyszkolnym ogródku dzieci i rodzice posadzili żonkile, aby pomagać podopiecznym hospicjów.

  - Sadzonki te zostały przez nas wspólnie wysadzone w przyszkolnym ogródku, a wszystko po to, aby podjąć długofalową akcję pomocy dzieciom w trudniej sytuacji życiowej, którym przyszło zmagać się z ciężarem swojej choroby - wyjaśnia.

  Chodzi o ogólnopolską, ekologiczno-charytatywną akcję Pola Nadziei, wymyśloną przez przez Fundację Marie Curie Cancer Care (MCCC) z Edynburga w Wielkiej Brytanii. Fundacja powstała w latach czterdziestych ubiegłego wieku. Dziś jest wiodącym wśród specjalistycznych ośrodków opieki paliatywnej w Wielkiej Brytanii.

  Wolontariusze sadzą jesienią żonkile, dając wyraz jedności z chorymi dziećmi, podopiecznymi MCCC. Do wiosny odbywają się  prelekcje lub warsztaty prowadzone przez pracowników i wolontariuszy fundacji.

  Jednym ze stałych elementów akcji jest wiosenny Żółty Marsz Życia, która ma za zadnie pokazać, że osoby nieuleczalnie chore są tuż obok nas, i że tak jak zdrowi ludzie, mają swoje marzenia i pragnienia. Własnie do tego projektu zgłosiła się podstawówka w Stankowicach.

  - Kolejny raz okazało się, że większość naszych dzieci i rodzice mają czułe serca na potrzeby innych osób. Dzieci przyniosły do szkoły kilkadziesiąt cebulek różnorodnych odmian żonkili. Wszystkie przyniesione sadzonki, co do jednej, dzieci pieczołowicie posadziły wokół budynku szkoły - mówi K. Rozejbajger.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół