• facebook
 • rss
 • Mężczyzno! Przyjdź!

  Jędrzej Rams Jędrzej Rams

  dodane 17.10.2016 17:20

  Tu nie będzie ckliwości. To będzie wspólnota na wskroś męska. Wchodzisz w to?

  W najbliższy wtorek tj. 18 października o 19.00 na plebanii parafii Trójcy Świętej odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne tworzącej się w Legnicy wspólnoty Mężczyzn Świętego Józefa.

  - To nie będzie jeszcze spotkanie formalnej wspólnoty, a raczej pierwsze z czterech, które dadzą podłoże do zapoznania się z duchowością Mężczyzn oraz pomogą podjąć decyzję, czy wstąpić do grupy, która mam nadzieję powstanie - mówi Mariusz Andrychów.

  Najbliższa i jedyna taka wspólnota w diecezji legnickiej działa w Lubinie. Założycielem światowej organizacji jest były strażak Donald Turbitt. To na rekolekcjach z jego udziałem dopełniło się pragnienie Mariusza Andrychowa, by wstąpić do Mężczyzn.

  - O dojrzewaniu w ojcostwie, o męskiej sile, o wierze w męskim wydaniu myślałem wcześniej. W ręce wpadła mi ulotka o rekolekcjach w Lubinie i pojechałem tam. Po nich wpadał mi do głowy pomysł, żeby założyć taką grupę w Legnicy - mówi legniczanin.

  "Mężczyźni św. Józefa" to wspólnota mężczyzn, którzy pragną w swoim życiu duchowym czegoś więcej. Formę, w jakiej do tego dążą, określa hasło: „72 godziny”. To w ciągu tego czasu Jezus zmartwychwstał.

  Dlatego Donald Turbitt proponuje comiesięczne spotkania po dwie godziny (co daje 24 godziny na rok), raz w roku 6-godzinną konferencję, a także jeden weekendowy wypad poza miasto na 42 godziny - łącznie 72 godziny na pracę w roku na zmartwychwstanie serca mężczyzny.

  Jeśli ktoś ma potrzebę częstszych kontaktów, spotyka się więcej razy. Niezwykle istotnym elementem życia chrześcijańskiego mężczyzny jest kontakt z grupą braci. Pozwala on na wspieranie się nawzajem w sprawach dotyczących naszego życia z Bogiem, codziennego zmagania się z pokusami i wzrostu w byciu uczniem.

  Grupy mają do wyboru formę aktywną (czyli spotkania w plenerze, wspólne wypady za miasto, wspólną przygodę, np. wyjazd w góry, do jaskiń czy lasu, na ryby), bądź grupę formacyjną (spotykającą się w salce parafialnej przy wspólnej modlitwie, posiłku i dzieleniu).

  Więcej o Mężczyznach Świętego Józefa TUTAJ

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół