• facebook
 • rss
 • Schwytani poeśdeemowcy

  Jędrzej Rams Jędrzej Rams

  dodane 09.09.2016 13:04

  W Legnicy wrze. Wrze... wśród wolontariuszy ŚDM, którzy chcą dalej się spotykać.

  W Legnicy w czwartek 8 września wieczorna Eucharystia w kościele pw. Świętej Trójcy miała nieco inny klimat. Tworzyli go na pewno młodzi chórzyści, którzy upiększali liturgię, oraz lektorzy, których przyszło nieco więcej niż zazwyczaj. Jednak nie dało się nie zauważyć prawie 50 młodych katolików siedzących w ławach. To przyszli ci, którzy byli wolontariuszami podczas lipcowych Światowych Dni Młodzieży bądź po prostu ich uczestnikami.

  - Przyszli i powiedzieli, że chcą więcej. Że doświadczyli podczas ŚDM czegoś wielkiego i chcą to kontynuować - mówi ks. Przemysław Superson.

  Pierwsze spotkanie odbyło się na przełomie sierpnia i września. Teraz młodzi spotkali się by porozmawiać i nadać sobie jakąś nazwę, ramy organizacyjne.

  – To jest nasze drugie spotkanie. Na poprzednim, pierwszym po ŚDM, rozmawialiśmy że fajnie byłoby spotykać się w tej samej grupie co na ŚDM-ie, fajnie byłoby coś robić. Jestem ciekawa, co wymyślimy wspólnie. Odnajduje się w Kościele, szukam tutaj swojego miejsca. Jestem w Kościele ale ciągle szukam. Wcześniej już go szukałam i dlatego zaangażowała się w campus ŚDM i to wzmocniło moją wolę i pokazało mi, że Kościół „to jest to” – mówi Magdalena Ćwiklińska z Legnicy.

  - Byłam i w Legnicy i w Krakowie. Tutaj na miejscu wzięłam udział w kilku wydarzeniach ale tak naprawdę bardzo mocno przeżyłam jednak je dopiero w Krakowie. Było to mocne wydarzenie, może nie tyle od strony duchowej co od strony świadectwa życia wiarą nas Polaków jak i przyjezdnych. Było tak wiele osób wierzących pokazywały swoje życie w Jezusie. Wielbili Go na tak wiele sposobów! Teraz chciałabym wzmocnić swoją wiarę, bo wiem, że wspólnota jest ważnym elementem budowania relacji z Panem Bogiem. Ufam, że dzięki wspólnocie będę silniejsza – ocenia Julia Gerbecz.

  W tym momencie warto polubić na Fb stronę Legnickie Duszpasterstwo Młodzieży "Uratowani" (TUTAJ) by otrzymywać wszystkie aktualności. Jeżeli ktoś ma w sobie głód wspólnoty, to warto przyjść 15 września na godz. 18.00 na Eucharystię do kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski, po której kolejne spotkanie Duszpasterstwa!

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół