Spowiedź wyjątkowo w konfesjonale

Jędrzej Rams Jędrzej Rams

dodane 04.08.2016 21:50

Kościół pw. Miłosierdzia Bożego miejscem nabożeństwa pokutnego PPL.

Tradycją Pieszych Pielgrzymek Legnickich jest nabożeństwo pokutne. Wprowadza ono pątników w nowy wymiar pielgrzymowania poprzez możliwość spowiedzi a także adoracji Najświętszego Sakramentu.

Od kilku lat odbywa się ono w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Oławie. Tak było i tym razem. Pięknym symbolem oczyszczenia był rzęsisty deszcz, który był zaskoczeniem dla pątników idący do kościoła. W końcu przez cały dzień wędrowali w upale przekraczającym 30 kreskę na termometrach. Jednak jak szybko i intensywnie zaczęło padać, tak po kilku minutach skończyło.

Przewodniczącym modlitwie był bp Zbigniew Kiernikowski. Przyjechał specjalnie z Legnicy by spotkać się z pątnikami i mówić im o potrzebie nieustannego uznawania grzeszności stawiania sobie innych spraw i rzeczy nad relację z Bogiem. Także uznawanie tego, że ciągle próbujemy żyć według własnego planu a nie według zamierzenia Boga.

W tym momencie nastąpiła spowiedź powszechna oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu do publicznej adoracji. Równocześnie kapłani zasiedli do konfesjonałów oraz stanęli w odpowiednich miejscach aby spowiadać. To jest forma spowiedzi rzadko spotykana na pielgrzymkowym szlaku. Najczęściej w trasie trzeba iść z kapłanem na tył grupy i tam wyznać swoje grzechy.

«« | « | 1 | » | »»
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
przewiń w dół