• facebook
 • rss
 • Śpiewająca Europa zachwyciła

  Roman Tomczak Roman Tomczak

  dodane 24.07.2016 02:15

  Wrocławski koncert "Singing Europe" był kulminacjyjnym punktem Dni w Diecezjach. Gwiazdą wieczoru była s. Cristina Scuccia, zwyciężczyni "Voice of Italy". Dziś i jutro pielgrzymi wyjadą do Krakowa.

  Prawie 35 tys. osób spotkało się wczoraj (23.07) na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Większość stanowiła młodzież, pątnicy przez ziemię polską na Światowe Dni Młodzieży, które już za kilka dni rozpoczną się w Krakowie.

  Wydarzenia na stadionie były zwieńczeniem ich ponadtygodniowego pobytu w diecezjach, kiedy mieszkając u polskich rodzin, poznawali poszczególne diecezje naszego kraju.

  Była to także kulminacja przygotowań do Światowych Dni Młodzieży oraz okazja do spotkania się w jednym miejscu. Jakie to miało konsekwencje dla nastroju i atmosfery, jaka zapanowała w tym miejscu, wiedzą tylko ci, którzy byli na miejscu i doświadczyli tych niepowtarzalnych emocji.

  - Jeśli Światowe Dni Młodzieży mają swój wyjątkowy klimat, swoje emocje, wynikające z bezpośredniego kontaktu młodych katolików, to taka atmosferę mieliśmy dziś na stadionie. Aż dreszcze przechodzą po plecach - mówił podczas koncertu ks. Maurice Tavernet z Belgii.

  Gwiazdą (jeśli można użyć takiego określenia wobec osoby duchownej) pierwszej części koncertu, była s. Cristina Scuccia, zwyciężczyni tegorocznej edycji "Voice of Italy". Włoska zakonnica zaśpiewała wraz z polskim chórem hymn Światowych Dni Młodzieży. Pieśń "Błogosławieni miłosierni" natychmiast podchwyciła młodzież na stadionie.

  Młodzież z całego świata czuła się w swoim towarzystwie znakomicie. Nie przeszkadzały rożnice kulturowe czy językowe   Młodzież z całego świata czuła się w swoim towarzystwie znakomicie. Nie przeszkadzały rożnice kulturowe czy językowe Roman Tomczak /Foto Gość Efekt wspólnego wykonania tej pieśni, która jest deklaracją przywiązania do wiary, robił głębokie wrażenie i wzruszał szczerością  wykonania. W tej części koncertu zaprezentowano także krótkie relacje z wydarzeń Dni w Diecezjach.

  "Singing Europe", dzięki niezaprzeczalnym walorom muzycznym, był także swego rodzaju podziękowaniem dla wszystkich mieszkańców Wrocławia i okolic, którzy przez ostatnie miesiące angażowali się w przygotowania do ŚDM. Było to jedyne takie wydarzenie muzyczno-modlitewne w całym kraju.

  W drugiej części koncertu można było posłuchać najsłynniejszych piosenek europejskich w wykonaniu orkiestry i chórów (z towarzyszeniem publiczności!) pod dyrekcją Agnieszki Franków-Żelazny. Do projektu zgłosiły się chóry z kilkunastu państw europejskich. Na scenie pojawiło się 1100 śpiewaków, w tym Wrocławski Chór ŚDM.

  W koncercie "Singing Europe" wzięła także udział młodzież, która przed wyjazdem do Krakowa zatrzymała się na terenie diecezji legnickiej. Pielgrzymi wyruszyli do Wrocławia pociągiem z dworca kolejowego w Legnicy. Po przyjeździe wzięli udział we Mszy św., którą odprawił dla nich bp Marek Mendyk, biskup pomocniczy diecezji legnickiej. 24 i 25 lipca młodzież ŚDM będzie wyjeżdżała z poszczególnych diecezji w całej Polsce, kierując się do Krakowa.   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół