• facebook
 • rss
 • Pielgrzymi są w drodze

  Jędrzej Rams Jędrzej Rams

  dodane 23.07.2016 13:50

  Rano uczestnicy ŚDM ruszyli do Wrocławia na spotkanie metropolitalne.

  Sobota została zaplanowana pielgrzymom Światowych Dni Młodzieży biorących udział w "Dniach w Diecezjach" z metropolii wrocławskiej jako wielkie spotkanie w stolicy Dolnego Śląska.

  Dlatego pielgrzymi z diecezji legnickiej jeszcze przed południem zgromadzili się na dworcu PKP w Legnicy i specjalnym pociągiem pojechali do Wrocławia.

  Podróż nie była długa ale to wystarczyło by pośpiewać, potańczyć i co najważniejsze, bezpiecznie dojechać do celu. Tym była stacja kolejowa umiejscowiona przy Stadnie Miejskim. To na nim wieczorem wysłuchają koncertu. Wcześniej wezmą udział w Eucharystii w pobliskiej parafii pw. Macierzyństwa NMP. Będzie jej przewodniczył bp Marek Mendyk.

  Parafia pw. Macierzyństwa NMP gości już u siebie pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży. Są to uczestnicy "Dni..." w archidiecezji wrocławskiej. Jest ich 130 i pochodzą z Hiszpanii. Pracujący w tej parafii ks. Adam Olczykowski śmieje się, że są bardzo otwarci i już pierwszego wieczoru rzucali się wszystkim na szyję.

  - Ale bardzo się cieszymy, że do nas przyjadą pielgrzymi z diecezji legnickiej. Jesteśmy przecież jednym Kościołem Dolnego Śląska. Mamy wspólną historię i bardzo ścisłe relacje - mówi kapłan. - W pobliżu mamy stadion na którym gra Śląsk Wrocław. Gdy na mecze przyjdzie wielu kibiców to nawet u nas ich słychać. Mam nadzieję, że gdy dzisiaj przyjadą tam pielgrzymi z Wrocławia, Świdnicy i Legnicy to w niebo pójdzie wielka petarda radości - mówi ks. Adam Olczykowski.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół