• facebook
 • rss
 • Trzy dni z uwielbieniem

  Roman Tomczak Roman Tomczak

  dodane 21.07.2016 14:33

  O. Joseph Vaddakel rozpoczął dziś w Polkowicach rekolekcje "Jezus - oblicze Miłosierdzia Bożego". Za nami spotkanie z konferencją i modlitwą uwielbienia.

  W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Polkowice odwiedził hinduski charyzmatyk i misjonarz o. dr Joseph Vadakkel. Od dziś prowadzi tu rekolekcje, których głównym tematem jest Miłosierdzie Boże.

  Dziś rano spotkał się z mieszkańcami miasta w Auli Forum Zespołu Szkół. Rekolekcje rozpoczęła modlitwa uwielbienia. Po niej kapłan błogosławił obecnych relikwiami Jana Pawła II, które przywiózł ze sobą. Wygłosił także do nich rekolekcje.

  Mówił m. in. o problemie postrzegania przez człowieka jego problemów jako nie dających się rozwiązać. Tymczasem, dowodził o. Vadakkel, wystarczy je powierzyć Jezusowi, aby stały się błogosławieństwem.

  - Bo jeśli pozostawisz je w swoim sercu, staną się dla ciebie ciężarem. Jezus chce powiedzieć nam coś bardzo osobistego. Chce włożyć w nasze serca jeszcze więcej biblijnych słów, aby w naszych sercach i umysłach zakwitł biblijny ogród - mówił dziś do zebranych.

  Pobyt w naszym mieście duchownego z Indii związany jest z projektem "Polkowickie Spotkania Młodych", który odbywa się w ramach przygotowań do ŚDM w Krakowie. Na spotkania z o. Josephem zaprasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Nadchodzi Król" w Polkowicach. 

  Sabu Sebastian Vadakkel urodził się 16 stycznia 1965 r. w Kallarkutty w stanie Kerala. Wstąpił do seminarium Kongregacji Przenajświętszego Sakramentu w Kottayam. Tam przyjął imię Joseph. Studiował teologię i filozofię. W 1993 r. przyjął święcenia kapłańskie. Rok później założył Ośrodek Rekolekcyjny w Kalady.

  W 1997 r. przyjechał po raz pierwszy do Europy, aby prowadzić rekolekcje. W 2003 r. udał się na Filipiny, gdzie ukończył studia doktoranckie. Założył Centra Rekolekcyjne "Eucharystyczny Płomień" w Niemczech i Belgii. Od kilku lat odwiedza również inne kraje, takie jak Polska, Słowacja, Słowenia czy Czechy.

  W swojej posłudze prowadzi rekolekcje dla rodzin, kapłanów, osób starszych i samotnych, dzieci i młodzieży oraz wszystkich, którzy chcą słuchać Słowa Bożego. O. Vadakkel ma szczególny dar radości w Duchu Świętym, a jego głoszenie jest bardzo mocno zakorzenione w Piśmie Świętym, które cytuje z pamięci.

  Cechą charakterystyczną wszystkich spotkań czy rekolekcji z o. Vadakkelem jest również adoracja Najświętszego Sakramentu oraz błogosławieństwo wiernych relikwiami świętych Kościoła.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół