• facebook
 • rss
 • Którędy na ŚDM?

  jr

  dodane 18.07.2016 06:45

  Jak, gdzie, kiedy - usłyszeli pielgrzymi, którzy jadą z naszej diecezji do Krakowa.

  Prawie 160 osób oficjalnie zarejestrowało się z diecezji legnickiej na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa. W niedzielę w Centrum Spotkań im. św. Jana Pawła II w Legnicy odbyło się z nimi spotkanie organizacyjne.

  Większa część z pielgrzymów, około 80 osób wybrało pakiet A. Oznacza to, że oni swój pobyt rozpoczną już 25 lipca a zakończą dopiero 1 sierpnia. Będzie to pobyt na wszystkich wydarzeniach zaproponowanych przez organizatorów Światowych Dni Młodzieży.

  Około 50 osób wybrało za to pakiet B. Ten zakłada obecność w Krakowie tylko podczas weekendu (29 lipca - 1 sierpnia), czyli na wydarzeniach wieńczących ŚDM m.in. wielkim modlitewnym czuwaniu oraz Eucharystii z papieżem Franciszkiem.

  - Dlaczego jadę? Ksiądz przyszedł po kolędzie i opowiadał o wyjeździe. Myślałem o tym ale do wakacji jeszcze nie byłem przekonany. W końcu jednak ks. Przemek mnie namówił. Jedziemy grupą z parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski. Dzisiaj mam się dowiedzieć jak się spakować, gdzie będą noclegi, jak będzie przebiegał pobyt - mówi Piotr Kamiński z Legnicy.

  I tak uczestnicy spotkania jeszcze raz usłyszeli, że to spotkanie nie jest wczasami all inclusive, więc trzeba nastawić się na pewne niewygody tj. spanie na podłodze na karimacie i w śpiworze, hałas (warto ponoć wziąć zatyczki do uszu) czy sprzątanie po sobie.

  Pielgrzymi z diecezji legnickiej otrzymali też pełny plan - w którym miejscu będą nocowali, kiedy zaplanowano posiłki, kiedy i gdzie będą się spotykali. W ramach ŚDM będą się odbywały wspólne modlitwy, katechezy, tzw. festiwal młodych. W czwartek (28.07) wieczorem młodzi pielgrzymi będą witali papieża, który już wówczas przyleci do Krakowa, w piątek zaś wieczór będzie poświęcony Drodze Krzyżowej. Szczytem ŚDM będzie wielkie czuwanie modlitewne, które rozpocznie się w sobotę wieczorem w Brzegach. Jego szczytem będzie Eucharystia, której będzie przewodniczył papież a która rozpocznie się w niedzielę o godz. 10.00.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół