• facebook
 • rss
 • Bilet za krew

  Roman Tomczak

  dodane 13.07.2016 10:20

  Każdy, kto honorowo odda krew, może bezpłatnie zwiedzić krzeszowskie opactwo. Akcja może pomóc w zapełnieniu banków krwi, której zawsze brakuje podczas wakacji.

  Każdy, kto odda krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) w Wałbrzychu, otrzyma kupon na bezpłatne zwiedzenie trasy rozszerzonej w krzeszowskim opactwie Ż zapewnia Grzegorz Żurek, kierownik sanktuarium. Projekt dotyczy także tych, którzy oddadzą krew w akcjach wyjazdowych.

  - To wspólny pomysł krzeszowskiego sanktuarium i RCKiK w Wałbrzychu. Akcja ma zachęcić do oddawania krwi, a tym samym do ratowania ludzkiego życia - wyjaśnia Grzegorz Żurek. - Wiedząc, jak bezcennym darem jest krew, chcemy docenić tych, którzy nie wahają się dzielić nią z bliźnimi. Dlatego zwróciliśmy się do wałbrzyskiego centrum krwiodawstwa z propozycją współpracy. Zgodę uzyskaliśmy natychmiast.

  Z takiego przebiegu sprawy zadowoleni są także pracownicy RCKiK. - Co roku latem ubywa nam w bankach krwi, bo honorowi dawcy wyjeżdżają na urlopy, a krew na wakacjach jest szczególnie potrzebna - mówi Natalia Kozdrowiecka z RCKiK Wałbrzych. - Jest to więc dla nas znakomita okazja do uzupełnienia braków i pozyskania nowych krwiodawców, bo Krzeszów jest bardzo częstym i popularnym celem letnich wędrówek i bilet jest z pewnością dobrą motywacją do oddania krwi.

  Grzegorz Żurek przypomina, że dodatkowo każdy przybywający do Krzeszowa honorowy dawca krwi, który w ciągu ostatniego roku przynajmniej raz oddał krew, będzie mógł bezpłatnie zwiedzić trasę podstawową.

  Cała akcja nosi tytuł „KRzEszóW sercem łaski” i ruszyła w poniedziałek 11 lipca. Tylko w ciągu pierwszych dwóch dni jej trwania wałbrzyski RCKiK wydał ok. 150 bezpłatnych biletów na trasę rozszerzoną.

  Obejmuje ona kilka niezwykłych miejsc, m.in. podziemia kościoła klasztornego, strych i wieża bazyliki, muzeum w Domu Opata oraz pawilon na wodzie. Normalnie bilet na tę trasę kosztuje 18 zł. Akcja „KRzEszóW sercem łaski” potrwa do końca roku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół