• facebook
 • rss
 • To już za tydzień

  Jędrzej Rams

  dodane 11.07.2016 22:03

  Organizatorzy ŚDM w diecezji: "Jesteśmy gotowi!"

  Na tydzień przez rozpoczęciem „Dni w Diecezjach” odbyła się konferencja prasowa bp Marka Mendyka oraz przedstawicieli biura organizacyjnego ŚDM w diecezji legnickiej z dziennikarzami. W skrócie można powiedzieć, że nie tyle się chwalono co ze spokojem i niemałą dumą pokazywano przedstawicielom mediów na jakim etapie są przygotowania oraz jak będzie wyglądało przyjęcie gości z zagranicy.

  – Wspólnym wysiłkiem i zobowiązaniem jest organizacja tego spotkania młodych całego świata. Chcemy ich możliwie najpiękniej ugościć. Pokazać kulturę, wiarę i przywiązanie do Kościoła. Dzięki otwartości wielu mieszkańców Legnicy, naszych polskich rodzin, zamieszkają nasi goście w parafiach, w naszych domach. W imieniu biskupa legnickiego chcę podziękować tym, którzy otworzyli swoje serca i swoje domy – mówił bp Marek Mendyk.

  Na terenie diecezji legnickiej w dniach 20-25 lipca 2016 roku zamieszka 641 pielgrzymów różnych narodowości. O nich mówiła Katarzyna Łasek: - W większości będą to Amerykanie (562 osoby), Rosjanie (5 osób), Niemcy (40 osób), Filipińczycy (4 osoby) oraz Francuzi (30 osób). Pierwsza grupa przyjedzie już 19 lipca - mówiła wolontariuszka. Większość zamieszka w Legnicy, część w Lubinie i Bolesławcu.

  Dużo uwagi poświęcono też bezpieczeństwu. O nim mówili podkomisarz Tomasz Kopta, zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego oraz podinspektor Przemysław Kozioł, naczelnik Sztabu Policji Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Opisywali kiedy i o której zostaną zamknięte poszczególne ulice, w jaki sposób będą eskortowani pątnicy a także w jaki sposób policjanci przygotowali się od strony operacyjnej.
   
  Młodzi będą mieszkać u polskich rodzin, spotkają się m.in. w sanktuarium św. Jacka w Legnicy, w sanktuarium w Krzeszowie a także pojadą na Stadion Miejski do Wrocławia na spotkanie metropolitalne.
   
  - Przygotowaliśmy dla nich bogaty program. Podjęcie gości jest ogromnym wyzwaniem logistycznym. Zorganizowanie "Dni Diecezji" nie byłoby możliwe bez pomocy urzędu miasta, LCK, MPK, sanepidu, policji, straży pożarnej i pogotowia ratunkowego - mówi ksiądz Przemysław Superson, koordynator ŚDM w diecezji legnickiej.
   
  – Zapraszam do świętowania też młodzież z diecezji legnickiej. By przybyli, niczego się nie bali, by podjęli trud i współuczestniczyli we wspólnym świętowaniu. Mogę powiedzieć na podstawie poprzednich ŚDM, że jest to autentyczne święto. Ktoś kto uczestniczył w nim, wracając do swojego środowiska, już nie jest taki sam. Pokazuje swoim życiem, że coś dobrego dokonało się w jego życiu – mówił bp Marek Mendyk.
  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół