• facebook
 • rss
 • 20 lat służby Bogu i Ojczyźnie

  Jędrzej Rams

  dodane 01.07.2016 09:48

  Byli i obecni członkowie KSM będą świętować 20-lecie istnienia.

  Reaktywacja Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Polsce, po latach zakazu jego działalności w PRL, nastąpiło w 1990 roku. Sześć lat później bp Tadeusz Rybak, ówczesny ordynariusz diecezji legnickiej, 24 listopada powołał to stowarzyszenie w naszej diecezji.

  - Przez cnotę, naukę i pracę chcemy służyć Bogu i Ojczyźnie. Przez minione 20 lat przez struktury naszej organizacji przewinęły się setki a może i nawet tysiące osób, którzy przeszli tutaj formację duchową, wzbogaconą o czynne apostolstwo. Wiele osób dzięki nim doświadczyło dobrodziejstwa płynącego z zaangażowania młodych w Kościele, nawet czasami nie zdając sobie sprawy, że za tymi dziełami stoi właśnie Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej - mówi Anna Zenka z KSM Diecezji Legnickiej.

  Wśród tych dzieł warto wyliczyć Spotkanie Młodych, Marsz dla Życia i Rodziny, Rajd dla Życia, Pieszą Pielgrzymkę do Grodowca czy inicjatywy charytatywne np. zbiórki pieluch, zbiórki elektroodpadów czy Poczta Miłosierdzia.

  Główna gala jubileuszowa odbędzie 18 września w Legnicy, w dzień przypadający na wspomnienie liturgiczne patrona organizacji czyli św. Stanisława Kostki. Najpierw odbędzie się jubileuszowa gala w teatrze im. Heleny Modrzejewskiej (początek godz. 10.00) a po niej uczestnicy pomodlą się na Eucharystii w legnickiej katedrze (początek godz. 13.00).

  Więcej informacji dla chętnych - biuro KSM DL tel. 513 129 362 bądź adres email: biuro.ksmdl@gmail.com.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół