• facebook
 • rss
 • Turbitt o kuszeniu

  Roman Tomczak

  dodane 18.06.2016 22:23

  Założyciel międzynarodowej Wspólnoty Mężczyzn św. Józefa prowadzi nauczanie w Lubinie. W ciągu tego weekendu wygłosi kilka konferencji dla mężczyzn w ramach spotkania "Dobry bój wiary".

  Podczas spotkania, które odbyło się w sobotę 18 czerwca amerykański ewangelizator mówił o kuszeniu. Zwracał uwagę, że kuszenie zaprojektowane jest przez szatana po to, abyśmy zgrzeszyli. Natomiast za oparcie się pokusie Bóg nas nagradza.

  - W Biblii napisane jest wręcz, że szczęśliwy jest ten, który oprze się pokusie. Szczęście pochodzi bowiem stąd, że nasze życie mamy pod kontrolą. My nie mamy żadnych złych nawyk,ów, które nas niszczą. Jeżeli wiesz, jak powiedzieć "nie" pokusie, sprowadzasz szczęście do swego życia - mówił w Lubinie Donald Turbitt.

  Kaznodzieja dodał, że kiedy nie możemy oprzeć się pokusie, jesteśmy uwięzieni. I na odwrót: jeżeli się jej oprzemy - będziemy wolni.

  - Jak wobec tego powiedzieć pokusie "nie", kiedy chcesz powiedzieć "tak"? Kilka rad na ten temat daje nam św. Jakub, który był bardzo praktycznym apostołem.

  Jedna z nich jest taka, że trzeba być realistą. Zmierz się z faktem, że każdy jest kuszony. Im bliżej Pana jesteś, tym bardziej będziesz kuszony. (...) Być kuszonym to jeszcze nie problem. To uleganie pokusie jest grzechem - zwracał uwagę Donald Turbitt.

  Amerykański ewangelizator jest w ten weekend gościem wspólnoty Mężczyźni św. Józefa przy parafii pw. św. Jana Bosko w Lubinie. W ciągu trzech dni D. Turbitt pięć razy spotka się na nauczaniu skierowanym do mężczyzn, uczestników "Dobrego boju wiary". Weekend dla mężczyzn zakończy się jutro Mszą św. w kościele pw. św. Jana Bosko. 

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół