• facebook
 • rss
 • Toczy się śniegowa kula

  Roman Tomczak

  dodane 12.06.2016 19:42

  Bolesławiec był gospodarzem 13. Małego Spotkania Młodych. Spotkania te są zaproszeniem i przygotowaniem przed Spotkaniem Młodych w Legnickim Polu.

  W kolejnych miejscowościach naszej diecezji odbywają się Małe Spotkania Młodych. Bolesławiec gościł młodych katolików w sobotę 11 czerwca.

  Spotkanie odbyło się w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

  Jak mówi ks. Janusz Wilk, diecezjalny duszpasterz młodzieży i kościelny asystent KSM diecezji legnickiej, te spotkania to swojego rodzaju "śniegowa kula".

  - Małe Spotkania Młodych mają za zadanie m. in. zaprosić i przygotowywać naszą młodzież do corocznego Spotkania Młodych.

  To jedna z najstarszych inicjatyw diecezjalnych skierowanych do młodzieży oraz centralny punkt formacji duchowej Duszpasterstwa Młodzieży  - wyjaśnia.

  Na zakończenie spotkania dla uczestników zagrali "Wyrwani z niewioli".   Na zakończenie spotkania dla uczestników zagrali "Wyrwani z niewioli". Roman Tomczak /Foto Gość W tym roku diecezjalne Spotkanie Młodych odbędzie się już po raz 23. Tak, jak w roku ubiegłym, młodzi spotkają się w Legnickim Polu. Z kolei Małych Spotkań Młodych odbyło się do tej pory 13.

  To zorganizowane w Bolesławcu, miało charakter lokalny, choć uczestniczyła w nim także młodzież ze Zgorzelca, Jeleniej Góry czy z Legnicy.

  W programie spotkania znalazła się Msza święta, a po niej Adoracja Najśw. Sakramentu. Później wszyscy przenieśli się do sali Centrum Integracji Kulturalnej "Orzeł".

  Na scenie wystąpił dla nich duet "Wyrwani z niewoli", znany ze swojej hiphopowej twórczości ewangelizacyjnej.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół