• facebook
 • rss
 • Na sobotnią nutę

  Roman Tomczak

  dodane 12.06.2016 14:09

  Prawie 20 wykonawców z kilku diecezji przyjechało do michalickiej parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Sobocie na V Festiwal Piosenki Religijnej "Któż jak Bóg?". Gościem honorowym festiwalu był bp Marek Mendyk.

  Pochyła łąka zakończona sceną po raz piąty zapełniła się fantazyjnie ubraną i uzdolnioną muzycznie młodzieżą. Festiwal Piosenki Religijnej "Któż jak Bóg?" zgromadził w tym roku dziesięć zespołów wokalno-muzycznych i dziewięciu wokalistów.

  Większość z nich to reprezentanci scholi i chórów działających przy parafiach naszej diecezji. Jak poinformował ks. Zbigniew Pajor CSMA, proboszcz parafii w Sobocie, obecni byli także goście spoza diecezji.

  - Mieliśmy przyjemność gościć m. in. chór dziecięcy z Ksawerowa pod Łodzią, Lipna w Wielkopolsce czy ze Stronia Śląskiego w diecezji świdnickiej - wylicza proboszcz.

  Zespoły, chóry, schole i wokaliści po prostu lubią tu przyjeżdżać, choć dla niektórych oznacza to kilka godzin spędzonych w autokarze. Poziom artystyczny wykonawców, którzy co roku w czerwcu przyjeżdżają do Soboty, stale rośnie.

  Doceniła to nie tylko tegoroczna publiczność zgromadzona na stoku, ale także jury, złożone jak zwykle z wybitnych melomanów. Organizatorzy zwracają uwagę, że celem festiwalu, oprócz uwielbienia Boga, jest także promowanie wspólnej sztuki śpiewania.

  Najlepsi w obu kategoriach otrzymali z rąk organizatorów statuetki. Wszystkich uczestników wyróżniono także m. in. filmem na DVD opowiadającym o najważniejszym z sakramentów - Eucharystii. Rozdano także śpiewniki.

  Gościem honorowym festiwalu był bp Marek Mendyk, który od lat kibicuje młodym artystom podczas ich występów na festiwalu w Sobocie.

  Bp Mendyk przewodniczył Mszy św., odprawionej dla uczestników festiwalu. Jego organizatorami były parafia pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Sobocie, Lwówecki Ośrodek Kultury oraz Komisja Organistowska Diecezji Legnickiej.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół