• facebook
 • rss
 • Zmiany, zmiany...

  Jędrzej Rams

  dodane 03.06.2016 12:29

  Łzy wzruszenia i uśmiechy radości - tak reagowali księża, otrzymując dekrety.

  W uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego biskup Zbigniew Kiernikowski wręczy dekrety nowym proboszczom oraz wikariuszom zmieniającym dotychczasowe parafie.

  Takie wydarzenie było pierwszym w życiu dla dwóch tegorocznych neoprezbiterów. Ks. Krzysztof Czerwiński idzie pracować do Jeleniej Góry, do parafii pw. św. Wojciecha. Z kolei ks. Mateusz Olszewski przeprowadzi się do parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Bogatyni.

  - Na ten moment czeka się od początku seminarium. Nie dzwoniłem jeszcze do nikogo. Odwiedziłem już jednak kolegę-kleryka, który pochodzi z tamtej parafii. Cieszę się, że idę pracować między ludzi - mówi ks. Krzysztof.

  Na emeryturę odchodzi ks. Werner Macha z parafii pw. św. Michała Archanioła w Giebułtowie a zastąpi go tam ks. Krzysztof Lewicki. W Ścinawie odchodzącego na emeryturę ks. Bogdana Kaczorowskiego zastąpi ks. Andrzej Pławiak. Taka sama zmiana będzie miała miejsce w Lubaniu w tamtejszej parafii pw. Świętej Trójcy, gdzie ks. Jana Lombarskiego zastąpi ks. Jan Bryja. Z kolei w parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Ławszowej ks. Zbigniewa Domińskiego zastąpi ks. Krzysztof Zimnicki. W Bolesławcu w tamtejszej parafii pw. Chrystusa Króla ks. Józefa Gołębiowskiego zastąpi na probostwie ks. Mieczysław Bętkowski. A w Ściegnach ks. Stefana Świdronia zastąpi ks. Michał Gołąb . Emerytalny wiek osiągnął też proboszcz ks.Władysław Janicki w Rudnej, który ustąpi miejsca ks. Janowi Pazganowi.

  - W dotychczasowej parafii pracowałem 12 lat. Zmiany to ten przysłowiowy drobny druczek przy święceniach, gdzie jest napisane, że biskup może dokonywać zmian dla dobra diecezji i dla dobra naszej posługi. I to jest właśnie ten moment, w którym wszystko zaczyna się na nowo. Na nowo zarzuca się więc sieci w imię Boże i wiarą w Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego. Dla dobra ludzi i własnego zbawienia - mówi ks. Jan Pazgan.

  Proboszczowie zmieniają się więc m.in. w Ruszowie, Małuszowie, Koskowicach, Ściegnach, Czernicy, Mysłakowicach,

  Wikariuszowskie zmiany nastąpią w m.in.: Polkowicach, Mirsku, Zgorzelcu, Jeleniej Górze, Złotoryi i Jaworze.

  Ze studiów wraca ks. Mariusz Habiniak, który został mianowany wikariuszem w Gryfowie Śląskiem a jednocześnie będzie pracował na rzecz Duszpasterstwa Rodzin.

  W Wyższym Seminarium Duchownym ojcem duchownym przestaje być ks. Paweł Sajdutko, który trafił do Jawora. Prefektem przestał być ks. Piotr Góźdź, który zastąpił zmarłego niedawno proboszcza w Wilkowie. Zastąpi go ks. Tomasz Kołodziej.

  Oto pełna lista zmian: TUTAJ

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół