• facebook
 • rss
 • Tablica i aleja

  Jędrzej Rams

  dodane 20.05.2016 20:46

  Kamiennogórzanie wspominają legendarnego proboszcza.

  Wierni parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze rozpoczęli festyn parafialny, a za razem historyczny.

  Pierwszym punktem świętowania była piątkowa prelekcja dotycząca historii kościoła parafialnego.

  W sobotę o godz. 10 rozpocznie się festyn, a o godz. 12 odbędzie się występ zespołów ludowych. Ważnym punktem dnia będzie Eucharystia sprawowana przez księży wywodzących się z tej parafii (godz. 14.00).

  Po niej zaplanowano procesję, podczas której zostanie poświęcona alejka imienia ks. Prałata Stanisława Książka, oraz tablica na domu parafialnym.

  Ten kapłan odszedł do Pana w listopadzie 2015 roku. Był tutaj proboszczem od 1966 roku aż do przejścia na emeryturę, co nastąpiło w 2006 roku.

  Oprócz pracy duszpasterskiej, która wpłynęła na kilka pokoleń mieszkańców miasta, przyczynił się też do naukowej podbudowy historiografii miejsca m.in. W 2000 roku wydał rozprawę historyczno-prawną pt.: „Terytorialna organizacja kościelna Kotliny kamiennogórskiej w XX wieku” a w roku następnym „Mała architektura sakralna Kotliny kamiennogórskiej”.

  Do tego należy dołożyć prawie 50 artykułów i kilkanaście recenzji. Od 1997 roku był Honorowym Obywatelem Miasta Kamienna Góra.

  A wracając do festynu, to w sobotę 21 maja 2016 roku o 15.30 nastąpi dalsza część festynu, na którym będzie wiele atrakcji, konkursów i zabaw. Będzie też kuchnia polowa, pierogi, kiełbasy, kaszanki, chleb ze smalcem, ciasta. Zakończenie festynu o 21.00 Apelem Jasnogórskim.

  Relację z pogrzebu znajdą państwo TUTAJ

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół