• facebook
 • rss
 • Coś dla przyszłych mam

  Jędrzej Rams

  dodane 17.05.2016 12:08

  Jak wrócić do stanu sprzed ciąży? Jak zostać mistrzynią chustonoszenia? Odpowiedzi w poradni.

  Specjalistyczna Poradnia Rodzinna im. św. Joanny Beretty Molli w Lubinie ma dla rodziców małych dzieci dwie ciekawe inicjatywy.

  Pierwsza z nich to zajęcia z noszenia dzieci w chustach. Stąd i ich nazwa: "Warsztaty z chustonoszenia". Podczas nich będzie można się dowiedzieć, jakie są zalety noszenia dzieci w chustach i jak bezpiecznie to robić, oraz nauczyć się dwóch podstawowych rodzajów wiązań (na lalkach ćwiczeniowych oraz na własnym dziecku).

  Warsztaty poprowadzi psycholog Paulina Cybuch „Chustodziejka”, żona i mama. Odbędą się one w sobotę 4 czerwca w SP nr 10 w Lubinie (ul. Wyszyńskiego 3). Planowane są dwie sesje warsztatowe: o 10.00 dla rodziców dzieci w wieku od urodzenia do 3. miesiąca życia z nauką wiązań kieszonka i kangur; oraz o 13.00 dla rodziców dzieci w wieku od 3. do 7. miesiąca życia z nauką wiązania typu kieszonka oraz wiązania chusty kółkowej.

  Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapisy do 1 czerwca pod nr. 697 672 275 lub na e-mail: poradniajbm@diecezja.legnica.pl.

  Drugą propozycją są warsztaty o nazwie „Poród - i co dalej ze mną?”, które odbędą się 3 czerwca (piątek) o 17.00 w SP nr 10 w Lubinie. Zaproszone na nie powinni się czuć szczególnie rodzice oczekujący narodzin dziecka. Na warsztatach będzie można dowiedzieć się, jakie zmiany zachodzą w organizmie kobiety w czasie ciąży i połogu, jak długo i w jaki sposób organizm kobiety wraca do stanu sprzed ciąży i jak usprawnić ten proces, jakie zmiany emocjonalne towarzyszą kobiecie w pierwszych dniach po porodzie i w połogu, i jak je przetrwać, jak wspierać kobietę w tym trudnym okresie.

  Warsztaty poprowadzi Krystyna Szwaja, położna z dużym doświadczeniem zawodowym, pracująca na oddziale położniczo-ginekologiczym i neonatologicznym w szpitalu w Lubinie, mama dwójki dorosłych dzieci.

  Udział w warsztatach jest bezpłatny, zapisy i dodatkowe informacje do 29 maja pod numerem telefonu i e-mailem poradni.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół