• facebook
 • rss
 • Sercem malowane

  Roman Tomczak

  dodane 16.05.2016 13:01

  Katarzyna Knapik z Domu Pomocy Społecznej w Legnickim Polu wygrała XIV Plener Plastyczny Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.

  W tegorocznej odsłonie tego przedsięwzięcia skupiono się na odtwarzaniu piękna zabytków i pejzażu Legnickiego Pola.

  Zabrało się za to niełatwe zadanie blisko stu uczestników z 12 placówek, m.in. warsztatów terapii zajęciowej, ośrodków szkolno-wychowawczych oraz szkół integracyjnych. Obecni byli także podopieczni domów pomocy społecznej z Legnicy, Legnickiego Pola, Jawora, Szklar Górnych i Złotoryi.

  Pogoda dopisała, a zatem powstające w pełnym słońcu prace musiały emanować energią swoich autorów. Gdy już zostały ukończone, zaprezentowano je na specjalnie udekorowanym placu sportowo-rekreacyjnym miejscowej szkoły, wśród kwitnących kasztanów i bzów. Jury nie miało łatwego zadania.

  Ostatecznie grand prix XIV Pleneru Plastycznego Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej zdobyła Katarzyna Knapik z DPS w Legnickim Polu. Nagrodę tę ufundował Kazimierz Pleśniak, prezes legnickiego koła TPD.

  Przyznano także zbiorowe wyróżnienia specjalne. Otrzymały je Warsztaty Terapii Zajęciowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Jawora, Zespół Placówek Specjalnych z Legnicy, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ze Złotoryi, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy ze Szklar Górnych oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej im. A. Krakowskiego z Legnicy.

  Prace były, jak zwykle, wyjątkowe. Tak, jak wyjątkowy był każdy z artystów   Prace były, jak zwykle, wyjątkowe. Tak, jak wyjątkowy był każdy z artystów TPD Legnica Wyróżnienia specjalne otrzymali: Paweł Michalczuk, Martyna Klemeńska, Agnieszka Jarzyńska, Helena Świątek, Kamil Cieciura, Jowita Terlecka, Elżbieta Skrok, Anna Strzałkowska, Angelika Steinborn i Agnieszka Warzyńska.

  Wyróżnienia: Klaudia Karpińska, Maria Buczkowska, Dawid Andrzejczyk, Łukasz Smus, Marcel Lisiński, Grzegorz Kuśta, Paulina Stosik, Aneta Czerwińska, Magdalena Baczmańska, Sandra Lesiak i Zofia Polakowska.

  Puchary i nagrody rzeczowe ufundowali m.in. Urząd Miasta w Legnicy, Starostwo Powiatowe w Jaworze, Urząd Gminy w Legnickim Polu, Zespół Szkół w Legnickim Polu oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej i Dom Pomocy Społecznej w Legnickim Polu.

  Plener został objęty honorowym patronatem Henryka Babuśki, wójta Legnickiego Pola i wiceprzewodniczącego Społecznej Rady Programowo-Doradczej Oddziału Okręgowego TPD w Legnicy. W podsumowaniu pleneru i wręczeniu nagród wzięli udział m.in. bp Marek Mendyk, diecezjalny duszpasterz osób niepełnosprawnych, oraz samorządowcy. Plener zorganizowali wspólnie Oddział Miejski i Oddział Powiatowy TPD w Legnicy oraz Zespół Szkół w Legnickim Polu.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół