• facebook
 • rss
 • "Chcemy repatrianta, nie imigranta!"

  Roman Tomczak

  dodane 16.04.2016 22:55

  W Zgorzelcu przeszedł pierwszy, kilkusetosobowy marsz przeciwko imigrantom. Zorganizowały go środowiska prawicowe. Po drugiej stronie Nysy kontrmanifestowali młodzi lewicowcy.

  Manifestacja przeciwko masowej, pozaeuropejskiej imigracji oraz szaleńczej polityce multikulturalizmu - "Marsz przeciwko imigracji i multikulti", bo tak brzmiała pełna nazwa tej manifestacji - rozpoczęła się krótko po godz. 17 przy moście Staromiejskim w Zgorzelcu.

  Organizatorzy i uczestnicy marszu głośno skandowali hasła antyunijne, nieśli transparenty, których treść domagała się przyjęcia reaptariantów zza wschodniej granicy zamiast imigrantów z Bliskiego Wschodu.

  - Jest to manifestacja przeciwko masowej, pozaeuropejskiej imigracji oraz szaleńczej polityce multikulturalizmu - tłumaczy Grzegorz Stemler ze zgorzeleckiego oddziału Narodowego Odrodzenia Polski.

  Jeszcze zanim kilkusetosobowa kolumna ruszyła w miasto, przy moście Staromiejskim spalono flagę Unii Europejskiej oraz kartki z wizerunkiem Goerge'a Sorosa, Angeli Merkel i Martina Schulza. Śpiewano hymn Polski i "Rotę".

  Wśród maszerujących z polskimi prawicowcami byli także Niemcy   Wśród maszerujących z polskimi prawicowcami byli także Niemcy Roman Tomczak /Foto Gość Była to pierwsza w Zgorzelcu i w diecezji legnickiej manifestacja przeciwko imigrantom. Wzięli w niej udział członkowie i sympatycy organizacji prawicowych i narodowych, kibice lokalnego klubu sportowego, mieszkańcy miasta.Wśród skandujących hasła antyeuropejskie była też niewielka grupa z Niemiec, niosąca w pochodzie niemiecką flagę.

  Marsz był zabezpieczany zarówno przez policję polską, jak i niemiecką oraz Straż Graniczną i Straż Miejską. Spore było zainteresowanie mediów, w tym także jednej z ogólnopolskich stacji.

  W czasie, kiedy na polskim brzegu ruszał marsz przeciwko multukulti, po drugiej stronie Nysy Łużyckiej trwała kontrmanifestacja, zorganizowana przez lewicowe środowiska niemieckiej młodzieży. Nad brzegiem rzeki wywiesili banery z napisami po polsku: "Uchodźcy, serdecznie witamy!" i "Nacjonalizm wyrzuć z głowy".

  Manifestację w Zgorzelcu zorganizowali lokalny oddział Narodowego Odrodzenia Polski, Stowarzyszenie Kibiców MKS Nysa Zgorzelec.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół