• facebook
 • rss
 • Przekroczyć próg nadziei

  Jędrzej Rams

  dodane 21.03.2016 17:03

  Bp Zbigniew Kiernikowski odwiedził osadzonych w Zakładzie Karnym w Zarębie.

  Tradycyjnie w Wielki Poniedziałek biskupi legniccy odwiedzają osadzonych w Zakładzie Karnym w Zarębie. W tym roku z wizytą pojawił się tam bp Zbigniew Kiernikowski, ordynariusz diecezji legnickiej. ​To była już 22. taka wizyta w historii diecezji.

  W programie były spotkania z osadzonymi, krótkie zwiedzanie obiektu, a także spotkanie z kadrą.

  Był też oczywiście występ umuzykalnionych osadzonych, prezent namalowany przez jednego z nich, a na koniec wspólna Eucharystia.

  Biskup życzył więźniom nadziei, ponieważ chrześcijaństwo jest logiką nadziei, że krzyż i grób nie są końcem.

  Podczas koncertu osadzeni zaprezentowali utwory Aloszy Awdiejewa oraz własne kompozycje.

  - Wizyta biskupa jest dużym przeżyciem. Nie zawsze można dać koncert dla takich ważniejszych osobistości. Trzeba było się przygotować też pod względem artystycznym. Pierwszy raz mogłem spotkać biskupa - mówił Przemysław, jeden z osadzonych.

  Z kolei Mateusz podkreślał, że wizyta przełamuje rutynę. - Tutaj za kratami jesteśmy oderwani od rzeczywistości. Codziennie robimy to samo. Wizyta biskupa jest dla nas prawdziwym świętem. Szkoda, że spotkaliśmy się w więzieniu, a nie na wolności - mówił mężczyzna.

  ZK Zaręba występ dla bp. Z. Kiernikowskiego
  Jędrzej Rams

  Ze względu na trwający remont jednego z oddziałów, obecnie w Zakładzie przebywa jedynie 335 skazanych. Większość odsiaduje wyroki za kradzieże i włamania. Są też pojedyncze przypadki skazań za zabójstwa i przestępstwa narkotykowe. Najstarszy więzień ma 59 lat, najmłodszy zaledwie 21.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół